Czy we Wrocławiu warto inwestować w mieszkania na wynajem?

Obecnie rynek nieruchomości prężnie się rozwija. Nowe budynki co chwila powstają w wielu polskich miastach. Wiele mieszkań kupowanych jest inwestycyjnie – pod wynajem. Szczególnie opłacalne może to być w stolicy Dolnego Śląska. Wrocław bowiem przyciąga nie tylko nowych mieszkańców, ale także studentów i turystów.

Najlepsze w kraju

Wiele wrocławskich uniwersytetów jest zaliczanych do prestiżowych. W związku z tym, po każdym rozpoczęciu roku akademickiego w mieście pojawia się wielu żaków. Przeważająca większość z nich poszukuje mieszkania na wynajem. Jeśli chcielibyśmy wynajmować nieruchomość studentom, warto szukać w okolicach uczelni, a więc w Śródmieściu. Ceny mieszkań będą tam dość wysokie, istnieje jednak spora szansa na to, że po kilku latach inwestycja się zwróci.

Praca szuka człowieka

W związku z tak szybkim rozwojem Wrocławia i powstawaniem coraz to nowych firm, znalezienie pracy w tym mieście nie jest trudne. Najwięcej ofert dotyczy oczywiście sektora usług, jednak bez problemu znajdziemy także inne propozycje. Kupując mieszkanie na wynajem z myślą o osobach, które przyjechały rozwijać tu swoją karierę, mamy większe pole do popisu. Nie musimy ograniczać się do kupna nieruchomości w jakiejś szczególnej lokalizacji. Możemy wybierać spośród wielu różnych możliwości. Większość osiedli Wrocławia jest doskonale skomunikowana z centrum miasta. Klecina, Żerniki, Różanka – wszystkie te miejsca gwarantują dostęp do komunikacji miejskiej i ciągle się rozwijają. Osoby pracujące na pewno będą czuły się tu doskonale. Ofert sprzedaży mieszkań w dobrych cenach możemy szukać na stronie https://vantage-sa.pl/mieszkania-na-sprzedaz-we-wroclawiu/.

Coś dla zwiedzających

Wrocław to miasto chętnie odwiedzane przez turystów. Warto to wykorzystać. Mieszkania pod wynajem dla tej grupy odbiorców to prosta droga do zwrotu inwestycji. Turyści chętnie wybierają apartamenty i mieszkania na wynajem, ponieważ ich cena jest dużo korzystniejsza od pokoi hotelowych. Co więcej, w tym wypadku nieruchomość wcale nie musi znajdować się w ścisłym centrum, spokojnie możemy wybierać nawet te położone na obrzeżach.  

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 539 810 528

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.