Wyjątkowe mieszkanie łączące nowoczesność i funkcjonalność - Projektant wnętrz radzi

Niemal każda dziedzina życia zgłębiania jest indywidualnie, analizowana rozwijana i udoskonalana, a potrzeby jasno precyzowane. Mieszkanie, dom to przestrzeń w której toczy się duża cześć naszego życia. Projektanci wnętrz dokładają starań by poznać potrzeby swoich klientowi skupiają się na tym by ta przestrzeń jak najlepiej służyła swoim mieszkańcom.

Wyjątkowe mieszkanie łączące nowoczesność z funkcjonalnością - Projektant wnętrz radzi na jakie elementy zwrócić uwagę 

Niezależnie od wielkości planowanej inwestycji architekci i projektanci wnętrz intensyfikują działania zmierzające do maksymalizacji użyteczności przestrzeni mieszkalnej.
 

Nowoczesne wnętrze to przestrzeń która spełnia wiele funkcji jednocześnie

Funkcjonalność powinna stanowić szkielet dobrego projektu wnętrza. Każde z pomieszczeń w pełni zoptymalizowane względem potrzeb domowników. Maksymalne wykorzystanie dostępnego miejsca, a jednocześnie w każdym momencie dbałość o zachowanie wrażenia swobody i wystarczającej przestrzeni.
 

Niezależnie od budżetu jaki zakładamy na urządzenie mieszkania ergonomia i praktyczność powinna stanowić priorytet.

To w konsekwencji gwarantuje w dużej mierze ponadczasowość takiego mieszkania. Apartament czy też dom dobrze zaprojektowany na potrzeby mieszkańców długo jest aktualny pod względem funkcjonalnym.
 

Projekt wnętrza to nie tylko nowatorskie i stosowane z rozmachem rozwiązania

Uzupełniając to o przemyślaną aranżacje wizualną, dobór odpowiednich materiałów tak by tworzyły wyrazistą i dekoracyjną przestrzeń. Nie zbyt przesadzoną ale z jednoznacznymi akcentami. Zbalansowaną tak żeby oparła się krótkotrwałym trendom.
 

Korzystnym rozwiązaniem jest również uwzględnienie płaszczyzn czy też elementów łatwych do zmiany tak by właściciele mogli podążać za trendami, a mieszkanie przy niewielkich nakładach było wciąż aktualne.

O jakich zasadach w urządzaniu wnętrza warto pamiętać?

Jedna z nieżelażnych zasad, które stosuje przygotowując projekt wnętrza to wysoka jakość materiały. Nie zawsze budżet klienta pozwala na zastosowanie tego kryterium do wszystkich elementów. W takiej sytuacji kompromisem jest podział materiałów na dwie grupy. Pierwsza to te które możemy wymienić stosunkowo łatwo jak umywalka, czy bateria łazienkowa i te których wymiana musi się wiązać z przeprowadzeniem skomplikowanych prac. Mam tu na myśli podłogę, płytki gresowe czy meble wbudowane na stałe.
 

Jak łatwo się domyślić najlepiej jest tę drugą grupę oprzeć na wyższej jakości materiałach, co zaoszczędzi męczących remontów i renowacji na dłuższy czas.
 

Jakość materiałów musi być ściśle związana z wysoką jakością usługi polegającej na ich montażu. Znaczna rolę odgrywa tu dobór odpowiednich i wykwalifikowanych ekip.

Jakie elementy w nowoczesnych wnętrzach warto stosować?

Światło jest nieodzownym elementem nowoczesnego wnętrza. Poza oczywistym walorem użytkowym pozwala budować sceny, tworzyć wizualne elementy dekoracyjne. Podkreślać i uwypuklać użyte akcenty dekoracyjne.

Wreszcie tworzyć efekty ozdobne i użytkowe jakim są wszelkiego rodzaju podświetlenia przestrzeni komunikacyjnych, korytarzy czy schodów.

Dla bardziej zasobnego portfela dostępna jest cała paleta elementów wyposażenia kuchni jak również mniej lub bardziej rozbudowane systemy instalacji inteligentnych ale to osobny i rozległy temat.
 

Podsumowując mieszkanie wyjątkowe to nowoczesna i funkcjonalna przestrzeń uszyta na miarę przez projektanta wnętrz, która możliwie najlepiej spełnia potrzeby i oczekiwania mieszkańców.
 

Zapraszam do współpracy

Projektant wnętrz - Michał Strawa
 

Przeczytaj także artykuł: Jak zaplanować wejście do mieszkania czyli hol okiem architekta wnętrz?

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 539 810 528

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.