Czy wszędzie da się przeprowadzić audiokonferencję? Audiokonferencja podczas home office

organizacja konferencji na home office

W wielu branżach audiokonferencje są nieodłącznym elementem dnia. Pracownicy kontaktują się w ten sposób z pozostałymi członkami zespołu, przełożonymi, a nawet klientami. Zwłaszcza teraz, w dobie pandemii wywołanej przez koronawirusa SARS-CoV-2 chętnie korzystamy z tego typu rozwiązań - zarówno w przestrzeni biurowej, jak i podczas pracy zdalnej. Jakie urządzenia mogą okazać się przydatne przy organizacji tego typu wirtualnych spotkań? Czy w domu jesteśmy w stanie osiągnąć równie profesjonalny efekt, co na firmowej sali konferencyjnej?

Rozmieszczenie firmy a audiokonferencja

Podział pomieszczeń w firmie ma znaczny wpływ na montaż urządzeń audiokonferencyjnych. W małych salach szkoleniowych i gabinetach dyrektorskich doskonale sprawdzają się niewielkie urządzenia mieszczące się na biurko. Mają one co prawda dość krótki zasięg, jednak są bardzo poręczne i proste w obsłudze. Dla większych sal lepszym rozwiązaniem będą profesjonalne terminale konferencyjne. Renomowani producenci oferują urządzenia, które oprócz czułych, wyciszających tło mikrofonów, mają możliwość podłączenia dodatkowych mikrofonów. Dzięki temu w spotkaniu może brać udział nawet kilkanaście osób.

Audiokonferencja podczas pracy zdalnej. Czy to wykonalne?

Praca zdalna cieszy się coraz większą popularnością. Ma na to wpływ nie tylko obecna sytuacja epidemiczna, ale także stały rozwój technologii i zatrudnienie wolnych strzelców realizujących wybrane zadania w przedsiębiorstwie. W trakcie pracy zdalnej audiokonferencje są niezbędne, aby zachować prawidłowy obieg informacji w firmie. W ten sposób możemy prowadzić na odległość nie tylko zebrania, ale także odbywać rozmowy biznesowe z klientami, bez konieczności bezpośredniego kontaktu.

W celu przeprowadzenia audiokonferencji w zaciszu domowym niezbędny może okazać się profesjonalny sprzęt - najlepiej zestaw słuchawkowy z wbudowanym mikrofonem. Dzięki temu nie tylko skutecznie wyizolujemy się od otoczenia, ale także będziemy doskonale słyszalny, a nasz rozmówca nie będzie słyszał rozpraszających dźwięków w tle. Jeśli dysponujemy w domu własnym biurem, możemy zainwestować w profesjonalny zestaw głośnomówiący. Oferuje on nie tylko czystą jakość dźwięku, ale również mogą posłużyć jako awaryjny powerbank.

Czy da się przeprowadzić audiokonferencję bez profesjonalnego sprzętu?

W przypadku firmowych spotkań możemy pozwolić sobie na przeprowadzenie audiokonferencji bez profesjonalnego sprzętu. Musimy jednak pamiętać, aby przy wyborze laptopa, zwrócić uwagę na jakość wbudowanej kamery i mikrofonu. Dobrej jakości sprzęt powinien nam wystarczyć w codziennych spotkaniach wewnątrzfirmowych. Jeśli jednak kontaktujemy się w ten sposób z naszymi partnerami biznesowymi, warto rozważyć zakup profesjonalnego sprzętu mobilnego. Za niewielkie pieniądze możemy znacznie podnieść jakość swojej pracy, a to z pewnością przeniesie się na naszą produktywność.

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.