Projekty nowoczesnych domów parterowych – świeża stylistyka, unikalna funkcjonalność

Domy parterowe cieszą się coraz większą popularnością. Mają swój niepowtarzalny styl i szereg zalet. Mają też swoich konserwatywnych przeciwników. Dlaczego domy parterowe budzą tyle emocji?

Koszty, z którymi trzeba się liczyć

Pomówmy najpierw o wadach. Częstym argumentem, który pojawia się przeciw domom parterowym, są koszty budowy. Przykładowo, w domu piętrowym, w którym uzyskujemy 120 mkw powierzchni użytkowej, potrzebujemy fundamentu o powierzchni 60 mkw, czyli jednego piętra. Aby uzyskać podobne parametry w domu parterowym, po prostu musimy wylać fundament o powierzchni 120 mkw. Przekłada się to na koszty budowy, ale nie tylko. Wymaga również stosunkowo większej działki, która pomieści taki fundament. Dalsze skargi, których adresatem są projekty nowoczesnych domów parterowych, to częsty brak możliwości aranżacji poddasza, ponieważ kąt nachylenia jest zbliżony do 30 stopni. Ponadto dom parterowy generuje większe straty ciepła, co ma wpływać na jego energooszczędność. Dość o wadach, pomówmy o zaletach.

Projekty nowoczesnych domów parterowych, czyli problemy z głowy

Zycie nie jest podzielone przez różnicę poziomów. W efekcie czego wszyscy użytkownicy domu są mniej podatni na izolację w swoich pokojach. W efekcie czego kształt domu może mieć korzystny wpływ na życie w bliskich relacjach z bliskimi. Ponadto dom parterowy jest jedynym wyborem dla ludzi, którzy nie potrafią funkcjonować w domach z wieloma poziomami. Osoby, mające trudności z poruszaniem się są narażone na problemy w przemieszczaniu się z piętra na piętro. Ponadto domy parterowe dobrze wchodzą w interakcję z ogrodem, co wpływa na bardzo swobodny tryb życia w okresach letnich. Projekty nowoczesnych domów parterowych są także dobrym rozwiązaniem dla rodzin z małymi dziećmi, ponieważ stale można mieć je na oku.

Domy, w których toczy się życie

Obiektywne rozstrzygnięcie sporów pomiędzy zwolennikami i przeciwnikami domów parterowych jest nieosiągalne. Wszystko jest kwestią gustu, a ten każdy ma indywidualny. Faktem jest natomiast, że domy parterowe występują w bardzo licznych formach i tak naprawdę trudno mówić o przewadze jednych nad drugimi. Zawsze liczy się dobry, przemyślany i dopasowany do potrzeb projekt. Niezależnie od tego, czy dotyczy on domów parterowych, czy piętrowych. Dobry projekt to fundament domu, który będzie pełnił swoją funkcję przez długie lata, zapewniając duży poziom komfortu.

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 539 810 528

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.