Detale przy aranżowaniu ogrodu

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Jeśli chcemy stworzyć ogród, w którym będziemy się doskonale czuli musimy przede wszystkim dopasować poszczególne rozwiązania do naszych oczekiwań. Kolorystyka w ogrodzie, zastosowanie poszczególnych elementów w postaci fontann, oczek wodnych, nawierzchni muszą pasować do naszych oczekiwań, gustów oraz upodobań.
 

Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie stworzyć taką przestrzeń użytkową ogrodu, w której będziemy się czuli komfortowo. Ogród może bardzo pozytywnie wpływać na nasze samopoczucie. Nie można również zapominać, by ogród został stworzony w taki sposób, by pasował do naszej aktywności w ciągu dnia. Jeśli posiadamy odpowiednio dużą ilość wolnego czasu każdego dnia możemy zdecydować się na postawienie na bardzo piękne rośliny ogrodowe, które jednak wymagają sporo czasu, który trzeba poświęcić na ich pielęgnowanie. Gdy prowadzimy aktywny tryb życia znacznie lepszym rozwiązanie jest zmniejszenie strefy roślinności w ogrodzie, lepszym rozwiązaniem jest postawienie na rośliny wieloroczne, których nie trzeba wymieniać każdego roku, ale trzeba jedynie wykonać prace pielęgnacyjne w poszczególnych porach roku. Można w takim ogrodzie stworzyć znacznie większą przestrzeń do wypoczynku.

Detale w ogrodzie

Jeśli ogród ma się ładnie prezentować, czyli oprócz funkcjonalności ma zapewnić również walory estetyczne, musi być przede wszystkim spójny stylistycznie. Dobrze jest wybrać stylistykę ogrodu, która pasuje do wielkości przestrzeni użytkowej w ogrodzie. Klasyczne ogrody wymagają nieco więcej wolnej przestrzeni, gdyż w nich musi pojawić się wiele elementów dekoracyjnych. Z drugiej strony ogrody o małej powierzchni mogą opierać na stylistyce ogrodów japońskich, które oparte są na roślinności sadzonej na mniejszej przestrzeni użytkowej a jednocześnie pozwalają zapewnić atmosferę tajemniczości. Sporo czasu trzeba w ogrodzie poświęcić na dobieranie detali dopasowanych do wybranej stylistyki. Wyszukać trzeba ładne donice, pojemniki na rośliny.

Warto już na etapie projektowania ogrodu wstępnie dokonać wyboru mebli ogrodowych. Przykładowe oryginalne projekty można znaleźć tutaj. Dobrym pomysłem, jeśli lubimy spędzać wolny czas na świeżym powietrzu jest zaplanowanie kącika do relaksu, kącika zabaw dla dzieci, czy miejsca do grillowania czy organizowania ognisk, na które możemy zaprosić naszych znajomych. Wszystkie elementy aranżacji ogrodu muszą być spójne.

Spójność stylistyczna ogrodu może być przez nas zachowana tylko jeśli poświęcimy odpowiednią ilość czasu na zapoznanie się z dostępnym asortymentem detali, które w ogrodzie mogą być zastosowane. Im bardziej rozbudowaną stylistykę w ogrodzie wybraliśmy, tym będziemy musieli poświęcić znacznie więcej czasu poświęcić na dobranie poszczególnych elementów składających się na wystrój całego ogrodu. Warto zacząć wybieranie detali do ogrodu od większych elementów, jak meble ogrodowe. Do mebli ogrodowych można dopasować pod względem wzornictwa, kolorystki pojemniki czy donice. Nie bez znaczenia jest również stworzenie oświetlenia, które pozwala dobrze oświetlić całą przestrzeń ogrodu.

 

lampy-ogrodowe.pl - lampy do Twojego ogrodu

Komentarze:

 

Komentarz

Dodaj komentarz:

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 727 977 788

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Wsparcie portalu

elektryk

Partner portalu

lampy ogrodowe

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.