Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie mieszkania?

Wiele osób kupuje sobie mieszkania zamiast domów. Powodów jest tyle ile chętnych osób. Będąc już właścicielem takiego mieszkania w bloku lub kamienicy, powinniśmy zastanowić się nad ubezpieczeniem naszego gniazdka.

Dlaczego to takie ważne? Mieszkania nie są tanie, często zadłużamy się w bankach na wiele lat, aby móc kupić sobie własny kąt. Gdy  już go mamy, to może nam się coś przytrafić. Nigdy nie wiadomo, czy sąsiad z góry nas nie zaleje, albo czy niepożądany ogień nas nie odwiedzi. W takich sytuacjach, remonty mogą dużo kosztować.  Może się też zdarzyć, ze ktoś się włamie do naszego mieszkania i stracimy cenne dla nas przedmioty. Od tego typu sytuacji mamy ubezpieczenie. Nie możemy przewidzieć przyszłości, ale możemy się przed niechcianymi zdarzeniami zabezpieczyć.

 

Gdzie szukać dobrego ubezpieczyciela?

Na rynku jest wiele firm specjalizujących się w ubezpieczeniach mieszkań i domów. Ofert jest jeszcze więcej. Niestety jest to często utrudnienie w znalezieniu dobrej polisy ubezpieczeniowej, chociaż z drugiej strony im więcej ofert, tym lepiej la klienta, bo każdy może dobrać ofertę do swoich potrzeb. W takim razie jak wybrać i się nie zgubić w tych wszystkich ofertach? Możliwości jest kilka. Tych lepszych i tych drugich. Możemy umówić się z przedstawicielami firm ubezpieczeniowych i wysłuchać ich propozycji, możemy dowiadywać się o ofertach dzwoniąc na infolinie ubezpieczycieli, albo możemy skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń.

Jak odnaleźć najlepszą ofertę?

Pierwsza opcja jest dobra, bo porozmawiamy z drugim człowiekiem, ale jak dużo czasu spędzimy na tych rozmowach? Żyjemy w takich czasach, że czas jest bardzo ceny i chyba nikt nie chce go tracić na rozmowach z ludźmi, którzy mogą nas przekonać, ale nie muszą, a wybierzemy i tak tylko jedną opcję. Rozmowa z konsultantem także jest dobrym rozwiązaniem, bo będziemy wiedzieć, co oferują towarzystwa ubezpieczeń, i nie musimy wychodzić z domu w tym celu, ale ile wydamy pieniędzy na te wszystkie rozmowy? Czy warto tyle wydawać, aby wybrać jedną ofertę? Trzecim rozwiązaniem jest kalkulator ubezpieczeń i jest to chyba najciekawsze rozwiązanie naszego problemu ze znalezieniem najlepszego ubezpieczenia.  Kalkulator ubezpieczeń to internetowy sposób porównania ofert i wybór tej, która nam najbardziej odpowiada. Cała zabawa z nim polega na tym, że na podajemy parametry wyszukiwania, kalkulator sortuje oferty według tego, co podaliśmy i zostaje nam przejrzenie tych ofert i wybranie jednej. Po pierwsze to wygoda, bo nie musimy wychodzić z domu i wszystko załatwiamy na jednej stronie internetowej. Po drugie to oszczędność czasu, bo dostaniemy oferty, które spełniają nasze wymagania i łatwiej nam sprawdzić 3 lub 4 konkretne oferty zamiast 20… Po trzecie, jeśli cos nas zainteresuje na tyle, aby to zamówić, to możemy to zrobić prze kalkulator.

Komentarze:

 

Komentarz

Dodaj komentarz:

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.