Historia grzejnika

Historia grzejników sięga aż do starożytności. Wówczas podejmowano już pierwsze próby stworzenia ogrzewania centralnego. Oficjalnie jednak wynalezienie grzejnika przez Franz San Galliego zapisane jest w historii w 1855 roku w Sankt Petersburgu.

Historia

Na przestrzeni ponad 100 lat grzejniki przeszły ogromną metamorfozę. Powstało wiele nowych typów grzejników o wielu nowych funkcjonalnościach i parametrach. Obecnie w ofercie producentów znajdziemy grzejniki o przeróżnych formach i kształtach. Mogą być to grzejniki klasyczne żeberkowe czy grzejniki łazienkowe lub typowo dekoracyjne, na przykład płytowe. Różnorodność występuje również ze względu na materiał, z którego grzejniki są wykonywane. Najczęściej spotykane są grzejniki żeliwne, aluminiowe czy stalowe.

Grzejniki do dziś stanowią niemal obowiązkowe wyposażenie każdego domu, w którym zastosowany jest system centralnego ogrzewania. Oczywiście dzisiejsze grzejniki są dużo bardziej wydajniejsze i tańsze w utrzymaniu niż ich poprzednicy. Niezmienny pozostał jednak sposób ich działania co świadczy tylko o fenomenie tego odkrycie i niezawodnym systemie funkcjonowania.

Grzejniki łazienkowe

Grzejniki mogą być zróżnicowane pod kątem pomieszczenia, w którym mają być zamontowane. Tak powstały grzejniki łazienkowe klasyczne jak i grzejniki dekoracyjne łazienkowe. Takie grzejniki nie tylko zapewniają komfort i ciepło ale również idealnie wpasowują się we wnętrza naszej łazienki. To bardzo ważne zwłaszcza dla osób, które cenią sobie nowoczesne i dopracowane wnętrza. Grzejniki łazienkowe dostępne są w bardzo bogatej gamie wzorów oraz kolorów. Warto zapoznać się z ofertą katowicką grzejników łazienkowych

Grzejniki kanałowe

Bardzo ciekawym rozwiązaniem są również grzejniki kanałowe. Są to grzejniki montowane w kanale podłogowym. Wówczas jedynym elementem widocznym na zewnątrz jest kratka podłogowa. Takie rozwiązanie to idealny pomysł dla małych wnętrz, aby zaoszczędzić powierzchnię. Jest to również dobre rozwiązanie dla osób, które po prostu nie chcą aby grzejniki były widoczne lub idealne do wykorzystania w miejscach publicznych. To bardzo dyskretne a zarazem efektowne rozwiązanie nad którym z pewnością warto jest się zastanowić. 

Grzejniki dekoracyjne

Dla bardzo wymagających klientów istnieje też cała gama grzejników dekoracyjnych i ozdobnych. To niesamowicie szeroka oferta grzejników o nietypowych kształtach, formach i kolorach. Takie grzejniki nie są jedynie elementem grzewczym ale również idealnym dopełnieniem każdego wnętrza. Dopracowane w każdym, nawet najmniejszym detalu stają się ozdobą samą w sobie.

Wygoda wyboru

Bogaty wybór grzejników to w tych czasach ogromna wygoda. W zapomnienie odeszły czasy, kiedy grzejniki straszyły w naszych domach i próbowaliśmy je za wszelką cenę zakryć. Teraz możemy dowolnie komponować i wpasowywać grzejniki w najnowocześniejsze wnętrza naszych domów mając przy tym gwarancję, że będą one w stu procentach spełniały swoje zadanie. Dzisiejsze grzejniki są bardzo oszczędne w eksploatacji i efektywne a do tego wyglądają atrakcyjnie i estetycznie. Warto zapoznać się z ofertą grzejników dostępną u producentów.

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.