5 zalet ogrzewania podłogowego

Ogrzewanie podłogowe znacznie różni się od tego tradycyjnego. Różnice te sprawiają, że „podłogówka” jest wybierana coraz częściej. Rozwiązanie to ma bowiem mnóstwo zalet, które doceniają nawet najbardziej wymagające osoby.

Piękne wnętrza

Pierwsza zaletę ogrzewania podłogowego widać (a właściwie nie widać) na pierwszy rzut oka. Instalacja ta jest całkowicie ukryta pod podłogą. Naszych ścian nie szpecą więc żadne grzejniki. Automatycznie pokój wydaje się optycznie większy i dużo łatwiej można go zagospodarować. Co ważne, przed położeniem ogrzewania warto zastanowić się nad ustawieniem mebli w pokoju. Nie zaleca się bowiem układania instalacji pod szafami. Oczywiście jeśli w przyszłości będziemy zmieniać układ wnętrza, możemy ułożyć ogrzewanie na całości podłogi i kupować meble na nóżkach.

Oszczędność dla domu

Każdy z nas chciałby płacić możliwie niskie rachunki. Dzięki wykorzystaniu ogrzewania podłogowego jest to możliwe. Rozwiązanie to sprawia bowiem, że odczuwalna temperatura w pomieszczeniu jest nieco wyższa od tej, którą ustawimy. W skali roku może to sprawić, że nasze oszczędności będą naprawdę spore. Sama instalacja ogrzewania podłogowego może być nieco droższa niż w przypadku grzejników tradycyjnych, powinna ona się jednak zwrócić po niedługim czasie. Pamiętajmy, by wybierać wysokiej jakości instalacje. Ogrzewanie podłogowe od Uponor doskonale sprawdzi się w każdym pomieszczeniu i jest bardzo łatwe w instalacji.

Świetne dla alergików

Ogrzewanie podłogowe docenią szczególnie alergicy. Dlaczego? Dzięki tej instalacji ruch powietrza jest dużo mniejszy, a co za tym idzie – nie musimy martwic się unoszącym się kurzem. Podłogówka dobrze radzi sobie także z wilgocią na ścianach, a co za tym idzie, niweluje ryzyko pojawienia się grzyba.

Odpowiedni rozkład temperatury

Instalacja podłogówki sprawia, że komfort w pomieszczeniu znacznie wzrasta. Ciepło znajduje się głównie przy stopach, zaś przy głowie jest nieco chłodniej. Taki układ bardzo dobrze wpływa na nasze samopoczucie.

Lepsze powietrze

Wilgotność względna powietrza jest wyższa w pomieszczeniach z ogrzewaniem podłogowym. Dla naszego zdrowia przynosi to same korzyści.

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.