Najmodniejsze kabiny prysznicowe

Kabina prysznicowa to jeden z najważniejszych sprzętów w łazience, które stanowi również o charakterze tego wnętrza. Od wielkości i układu pomieszczenia zależeć będzie rodzaj kabiny. Na szczęście kilka rodzajów montażu ułatwi dopasowanie konkretnego modelu do potrzeb naszego wnętrza. Np. mała przestrzeń, jakiej potrzeba do zamontowania kabiny, sprawia, że łatwiej jest zmieścić w łazience inne sprzęty. Kabina może być kwadratowa, prostokątna lub półokrągła – dostępne modele pozwalają nam z łatwością dopasować kształt do wielkości oraz potrzeb każdej łazienki. Ergonomiczne modele będą pasować zarówno do małych, jak i przestronnych wnętrz. Przedstawiamy najmodniejsze kabiny.

Prysznic to przede wszystkim oszczędność i to nie tylko pieniędzy, ale też czasu, przestrzeni i wody. Trwa o wiele krócej niż kąpiel w wannie, zużywamy więc mniej wody, wszystko ekologicznie i ekonomicznie. Kabina prysznicowa to też idealne rozwiązanie dla niewielkich przestrzeni, ponieważ zajmuje bardzo mało miejsce. Kabina kabinie jednak nierówna. Wybierając domowy prysznic, warto zakupić dobre materiały, w końcu zależy nam, żeby nie powtarzać remontu za kilka lat. Najlepsze kabiny to te, w których woda jest odprowadzana do brodzika przez zamocowane na dole kabiny rynienki. Warto zwrócić uwagę na uszczelki, ponieważ solidne uchronią nas przed niepożądaną wilgocią.

Kabina typu walk-in
Tego rodzaju kabina nie posiada zamykanych drzwi. Może być ograniczona jedną, dwiema lub trzema szklanymi ściankami, wszystko zależy od ustawienia kabiny w łazience. Kabina może stać w samym rogu, na środku ściany lub nawet na środku pomieszczenia. Prysznicy te nie posiadają również typowego brodzika, zamiast którego umieszcza się odpływ bezpośrednio w podłodze. Pamiętaj, żeby woda odpowiednio spływała trzeba na etapie projektowania zadbać o właściwe nachylenie posadzki. 

Kabiny narożne
Jest to najpopularniejsza forma kabin prysznicowych, ponieważ łatwo dopasować ją do każdego pomieszczenia oraz pomaga zaoszczędzić wiele miejsca. Występują w różnych kształtach od półokrągłych, kwadratowych, wielokątnych czy tzw. ścianek. Możemy zdecydować się na wersję z brodzikiem lub bez. 

Kabiny wolnostojące
Ten rodzaj kabin wygląda bardzo efektownie, jednak sprawdzają się wyłącznie w dużych łazienkach, ponieważ kabina nie styka się z żadną ze ścian łazienki. Takie rozwiązanie wymaga zastosowania specjalnej instalacji wodnej doprowadzającej i odprowadzającą wodę. Prysznic może stanowić mocny akcent aranżacji wnętrza, wokół którego zorganizowana zostanie przestrzeń łazienkowa, zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i estetycznym.

Kabiny przyścienne
W tych kabinach jedna ściana styka się z inną, na której zamontowana jest bateria. Zazwyczaj wystarczy zamknięcie całości dwoma lub jedną ścianą prysznicową. Świetnie sprawdzają się brodziki półokrągłe, wielokątne lub prostokątne.

 

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.