Salon w brązach i beżach

Beże i brązy należą do grupy ciepłych kolorów, dlatego jeśli na takim efekcie nam zależy, trafiliśmy na kolory idealne. Są to kolory, które kojarzą się ze spokojem, stonowanym otoczeniem, bez elementu zaskoczenia.

Beż i brąz mają to do siebie, że dobrze współgrają praktycznie z każdymi kolorami, jedne podkreślają, inne wysuwają na pierwszy plan. Są to kolory idealne, jeśli chcemy wprowadzić do salonu dodatki. Brązy je wyeksponują.

Jeśli mamy ochotę na odrobinę stonowanego szaleństwa, można wprowadzić dodatki w kolorze pomarańczowym, fioletowym, czy też zielonym, szarym. Uzyskamy ciekawy efekt wizualny, a i tak podstawą będą brązy, złamane jedynie ciekawym nowoczesnym kolorem. Ciekawym dodatkiem do brązu jest kolor biały, ale wówczas musimy liczyć się z tym, że do pomieszczenia wprowadzimy nieco chłodu, który zabierze część ciepła wytworzonego przez brąz.

Intrygujące jest połączenie brązu z delikatnym różem, ale należy w tym przypadku uważać na zachowanie odpowiednich proporcji, aby pomieszczenie nie nabrało groteskowego wyglądu.

Jeśli nie mamy pomysłu na kolor ścian, a posiadamy już meble, dodatki, sprzęt do salonu, również brąz, zwłaszcza w jasnych odcieniach, będzie trafnym wyborem.

Do brązów pasują materiały ekologiczne, czyli drewno, wiklina, czy len. Powstaje wówczas rodzinne, ciepłe i co istotne, zgodne z naturą, wnętrze.

W przypadku odcieni brązu, najlepiej komponują się one tylko z jednym dodatkowym kolorem. Wprowadzenie trzeciego dominującego koloru może zakłócić ciekawy wygląd salonu.

Komentarze:

 

Nie dla mnie, ale rozumiem, że innym moze się podobać. Moje mężowy się podobało, ale poszlismy jednak na kompromis, na szczeście :D

Dodaj komentarz:

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.

Polecamy:

Lampy ogrodowe