Grzejnik jako dekoracja - jaki grzejnik wybrać?

Na pytanie o zastosowanie grzejnika, większość z nas zapewne odpowie, że jego rolą jest ogrzewanie pomieszczenia. Jednak to nie jedyna jego funkcja. W nowoczesnych domach grzejnik może także pełnić rolę dekoracji, za pomocą której wnętrza nabiorą wyjątkowego charakteru.

Ogrzewanie już nie musi być nieinteresującym, białym prostopadłościanem. Dostępne obecnie na rynku grzejniki dekoracyjne mają ciekawe kształty oraz kolory, a wyglądem nierzadko przypominają intrygujące dzieła sztuki. 


Różnorodność grzejnikowych kształtów i kolorów


Dawniej grzejnik stanowił tylko element instalacji grzewczej, a jedynym rozwiązaniem na zmianę jego koloru była farba olejna. Aktualnie kształty i kolory grzejników zachwycają różnorodnością. Producenci często angażują do współpracy designerów. Dzięki ich pomysłowości nasze nudne, białe elementy instalacji grzewczej mogą być zastąpione wyjątkowymi formami stanowiącymi integralną część wystroju wnętrza.

Grzejniki w modzie wnętrzarskiej

Dzisiejsze grzejniki idealnie współgrają z trendami wnętrzarskimi, a nowoczesne rozwiązania oferowane przez projektantów zapewniają wiele możliwości ciekawego wykorzystania instalacji grzewczej jako elementu aranżacji wnętrza. Szeroką gamę produktów wykonanych z najwyższej jakości materiałów oferuje sklep z grzejnikami www.iterma.pl. Na stronie znajdziesz nowoczesne formy, duże gładkie powierzchnie, fantazyjne i geometryczne kształty, niestandardowe układy, tafle szklane, elementy dekoracyjne w postaci innych tworzyw oraz odważną paletę kolorystyczną.

Elastyczność użycia grzejników

To, na co warto zwrócić uwagę to fakt, że w przypadku grzejników zmienia się nie tylko design, ale również elastyczność ich użycia. Aktualnie rozszerza się zakres możliwych podłączeń, a niezbyt estetyczne odpowietrzniki są gustownie zamaskowane. Dodatkowo niektóre grzejniki to modele „dwustronne”, co umożliwia montowanie ich zarówno na lewą, jak i prawą stronę, dostosowując ich formę do aranżacji danego wnętrza.

Grzejnik w roli głównej

Można więc stwierdzić, że grzejniki już nie muszą być skrzętnie ukrywane za zasłonami czy innymi elementami wyposażenia wnętrza. W dzisiejszych czasach z powodzeniem mogą pełnić rolę głównego elementu dekoracyjnego w pomieszczeniu. Jeżeli akurat wykańczasz dom albo właśnie zastanawiasz się nad wymianą instalacji po zakończeniu sezonu grzewczego postaw na nowoczesne rozwiązania i wybierz grzejniki dekoracyjne! Są one nie tylko funkcjonalne i praktyczne, ale sprawiają także, że wnętrze nabiera charakteru.

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.

Polecamy:

Lampy ogrodowe