Jaki kolor do pokoju dziewczynki?

Dzieci to ogromna radość w życiu każdego rodzica, nieważne jak wiele czasu, energii i nerwów kosztuje nas wychowanie ich – ważna jest radość z posiadania dziecka, które kocha się całym sobą i chce się, aby miało wszystko co najlepsze od życia. Poczynając od dobrego wykształcenia, aktywnego spędzania czasu kończąc chociażby na tak przyziemnej rzeczy, jaką jest własny pokój. Nie zawsze jest to opcja, na którą rodzice mogą sobie pozwolić, ale jeśli mamy duży domy lub kilkupokojowe mieszkanie to warto znaleźć w nim kącik, który będzie należał tylko do naszego dziecka. Jeśli chodzi o chłopczyków to sprawa jest dość prosta- taki pokój doskonale będzie się prezentował we wszelkiego rodzaju zieleni lub w niebieskich barwach. Trochę bardziej skomplikowana jest sytuacja, jeśli chodzi o wybór koloru ścian do pokoju dziewczynki, ponieważ jest naprawdę duży wybór różnego rodzaju kolorów i odcieni i wbrew pozorom nie zawsze musi to być kolor różowy. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego, czym się kierować przy wyborze koloru do dziewczęcego pokoiku. Zapraszam do lektury!

Przede wszystkim pokój powinien być jasny!
Chyba nie ma nic bardziej przygnębiającego niż ciemne kolory w jakimkolwiek pomieszczeniu, a w szczególności w pokoju dziecka. Zdecydowanie powinieneś zrezygnować z wszelkich czerni, szarości, brązów, granatów, bordowych odcieni czy fioletów. To smutne, ciemne kolory, które wprowadzają w depresyjny nastrój, a tego byśmy chcieli uniknąć dla naszego dziecka. Kolorem, który zawsze się doskonale sprawdza jest oczywiście biały – optycznie powiększa nam pokój i daje bardzo dużo światła. Aby jednak trochę urozmaicić i rozweselić pokój warto do białych ścian przykleić kolorowe naklejki czy też okleiny, powstawiać obrazki albo powiesić rysunki naszego dziecka. Warto także zastanowić się nad jasnym odcieniem żółtego, pomarańczowego, różowego, fioletowego czy czerwonego – tego rodzaju kolory dodadzą energii wnętrzu, a jednocześnie będą jasne i nieprzytłaczające, czyli idealne do pokoju dla małej dziewczynki. Pamiętajmy jednak również o tym, że jasny kolor ścian to nie wszystko – koniecznie musimy zadbać oto, aby w pokoju naszej córeczki znajdowało się także najlepiej duże, przejrzyste okno i jasne firanki. Dzięki temu dzienne światło słoneczne będzie swobodnie wpadało do pokoiku i nadawało mu nowego blasku. Poza oknem warto zadbać także o dobre oświetlenie w pokoju dziewczynki, ponieważ jest to miejsce, w którym nasza córka będzie spędzać większość swojego czasu, dlatego ważne jest, aby było ono dobrze oświetlone i jasne. 

Dobierz kolor farby do stylu w jakim chcesz urządzić pokój dla dziewczynki
Planujesz urządzić małej pokój wróżek? Na pewno doskonale spiszą się tutaj różowe lub różowo-niebieskie ściany z jakimiś połyskowymi elementami w kolorze srebrnym lub złotym. Pamiętaj, że wróżki to magiczne i wesołe stworzenia, więc pokój Twojego dziecka właśnie takiego wyrazu powinien nabrać!

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.