Stoły rozkładane

Jedną z decyzji, przed jaką stoją klienci poszukujący stołu odpowiedniego do swojego salonu lub kuchni, jest wybór modelu klasycznego lub rozkładanego. Dodatkowy kawałek blatu przydaje się szczególnie, jeśli zdarza się nam przyjmować gości, ale na co dzień nie potrzebujemy zbyt dużego stołu. Oferta rozkładanych stołów jest coraz większa, dlatego również wybór nie powinien sprawić trudności.

Specyfika rozkładanych stołów

Producenci dostrzegając potrzeby kupujących tworzą meble przeznaczone specjalnie do kuchni, salonu czy jadalni. Część rozkładanych stołów jest jednak na tyle uniwersalna, że świetnie sprawdzi się w każdym z tych pomieszczeń. Zanim zdecydujemy się na konkretny model musimy przede wszystkim dobrze wymierzyć pomieszczenie, w którym ma się znaleźć, uwzględniając również miejsce na dodatkowe krzesła. Po rozłożeniu, mebel może już nie mieścić się w niewielkiej kuchni, której jest elementem, dlatego warto rozważyć, czy np. salon po niewielkim przemeblowaniu sprawdzi się jako miejsce spotkań w większym gronie. Ważna jest również ilość dodatkowych blatów – niekiedy producenci umożliwiają wykorzystanie aż dwóch, co znacznie zwiększa powierzchnię stołu. Podczas zakupów uwagę należy poświęcić również świadomemu wyborowi materiału, z którego powstał mebel. Ze względu na obciążenie zastawą i naczyniami z potrawami, blat powinien być wytrzymały i stabilny.

Kształty stołów rozkładanych

Jeśli zależy nam na owalnym stole, a równocześnie poszukujemy rozkładanego modelu, znalezienie odpowiedniego mebla nie powinno być problemem. Chociaż największą popularnością cieszą się prostokątne rozkładane stoły, to producenci oferują również inne rozwiązania. Niewielki okrągły stół może stać się po rozłożeniu owalem, który pomieści większą liczbę gości. Kluczowa jest w tym przypadku stabilność znajdującej się w centrum nogi. Jeśli na co dzień nie potrzebujemy dużego stołu, korzystnym rozwiązaniem może być kwadratowy mebel, który po rozłożeniu stanie się klasycznym prostokątem.

Stoły cateringowe również dla klientów indywidualnych

Szczególnym rodzajem stołów rozkładanych są modele tzw. cateringowe. Charakteryzują się lekkością oraz większą mobilnością ze względu na wykorzystanie sztucznego tworzywa. Dzięki swojej budowie z łatwością pomieszczą i utrzymają wszystkie naczynia i półmiski. Jeśli zależy nam na stole, który sprawdzi się podczas przyjęć w ogrodzie i rodzinnego grillowania, może być to bardzo korzystna decyzja. Ze względu na łatwość składania i rozkładania to również propozycja dla osób chętnie wyjeżdżających poza miasto, na przykład na działkę.

 

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.