Jak urządzić małą kuchnię?

Zaprojektowanie funkcjonalnej kuchni mieszczącej się na kilku metrach kwadratowych to nie lada wyzwanie, Trzeba w końcu zmieścić kilka urządzeń kuchennych, szafek i znaleźć miejsce do spożywania posiłków. Jest jednak kilka metod pozwalających oszczędzać miejsce. Możemy zdecydować się zlew jednokomorowy, zamiast dwukomorowego, na jeden dłuższy blat niż kilka krótszych. Dobrym pomysłem jest też wysuwany, roboczy blat - korzystamy z niego tylko wtedy kiedy jest to potrzebne. Jednak, aby kuchnia nie wyglądała na zbyt przytłaczającą trzeba zdecydować się na dobrze dobrane meble kuchenne.

Odpowiednie będą jasne sprzęty, ponieważ ciemne spowodują, że pomieszczenie będzie wydawało się jeszcze mniejsze niż jest w rzeczywistości. Aby meble do kuchni służyły nam jak najwydajniej możemy zdecydować się na całkowitą zabudowę. Jeżeli kolory i formy zostaną źle dobrane kuchnia będzie sprawiała jeszcze mniejsze wrażenie. Aby powiększyć przestrzeń możemy w wiszących szafkach umieścić szklane drzwi, dodadzą one zabudowie lekkości. Meble kuchenne nie powinny stać na cokołach, bo w małych pomieszczeniach zaczynają sprawiać ciężkie i przytłaczające wrażenie. Lepiej sprawdzą się małe nóżki lub kółka. Konieczna może być też rezygnacja z dużej lodówko-zamrażarki. Korzystniejsza jest mała zabudowana lodówka. Wybierając kuchenne sprzęty warto decydować się na te najbardziej potrzebne. W przypadku bardzo małej kuchni zbawienne może okazać się wyburzenie jednej ściany i połączenie kuchni z salonem. Pozwoli to zyskać nieco przestrzeni i światła.

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.