Jaką zmywarkę kupić?

Zmywanie ręczne powoli odchodzi do lamusa a to za sprawą nowej technologii i pojawieniu się na rynku naczyń myjących naczynia. Mowa oczywiście o zmywarce, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Niemal każda pani domu ma albo marzy o posiadaniu zmywarki. Dzięki zmywarce nie tylko oszczędzamy swój czas i siły, ale też zużywamy mniej wody niż przy zmywaniu ręcznym. Wbrew pozorom zmywarka zużywa mniej wody niż w przypadku mycia naczyń tradycyjnie. Zmywarka zużywa mniej wody i energii niż wymagałoby ręczne zmywanie tej samej ilości naczyń. Warto więc podejść do zakupu zmywarki na poważnie. Na jaką zmywarkę się zdecydować? Możemy wybrać zmywarkę wolnostojącą, która sprawdza się w małych kuchniach, gdzie nie ma mowy o zabudowach. Jeśli jednak mamy warunki do zabudowy wybierzmy zmywarkę do zabudowy. Tego typu zmywarki mają często zabudowy zintegrowane a więc cechujące się widocznością panelu sterującego. Warto zdecydować się na zmywarkę z niepełną zabudową gdyż jej zasadnicza zaletą jest większa praktyczność. Warto się zastanowić nad tym, jaką klasę energetyczną powinna mieć nasza zmywarką. Zdaniem ekspertów najbardziej właściwą będzie zmywarka klasy A, gdyż zużywa najmniej energii. W kwestii klasy efektywności zmywania również warto decydować się na klasę A.

Na jakie suszenie się zdecydować?

Możemy wybrać statyczne polegające na odparowywaniu wody, możemy też wybrać to kondensacyjne, które z kolei skrapla wodę na tylnej ściance. Wybór należy do nas samych. Podczas zakupu zmywarki bierzmy pod uwagę również wielkość. Mając małą rodzinę nie warto decydować się na zmywarkę o dużej pojemności. Urządzenia o szerokości ok. 60 cm to zmywarki rodzinne, w których zmieszczą się również większe naczynia. Mając więc większą rodzinę warto zdecydować się właśnie na taką zmywarkę.

Wielkim zainteresowaniem cieszą się zmywarki posiadające funkcję, dzięki którym można myć naczynia strefowo, a więc tylko w jednym koszu. Ogromne zainteresowanie wzbudzają również zmywarki eko, w których urządzenia samo dobiera potrzebną ilość wody, środków, czy temperaturę. Wybór zmywarek jest ogromny, a ceny wbrew pozorom wcale nie są wygórowane, jak by się to mogło wydawać, dlatego warto rozważyć temat zmywarek. Mając koło 1000 zł. kupimy już ciekawą zmywarkę do zabudowy. Jeśli zależy nam na wolnostojącej wystarczy nam jedynie 600 zł. Nie jest to wydatek wygórowany, a koszty szybko nam się zwrócą. Warto więc ponieść takie koszta i cieszyć się z wygody.

Komentarze:

 

Moim zdaniem zdecydowanie lepiej zainwestować w zmywarkę, którą może odparować wodę – znacznie lepsze są

Dodaj komentarz:

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.