Jaki ekspres wybrać

Aby wybrać odpowiedni ekspres dla siebie oraz swojej rodziny trzeba przede wszystkim zastanowić się i odpowiedzieć na podstawowe pytania dotyczące ulubionego smaku kawy. Przede wszystkim wybór ekspresu zależy od tego czy wolimy tradycyjną kawę czy bardziej podobna do takiej podawanej w kawiarni. Kolejną kwestią jest czas zaparzania, należy zastanowić się czy zależy nam na szybkim parzeniu kawy czy czas nie ma większego znaczenia. Oraz ważne także czy chcemy zaparzać różne typy kaw czy wystarczy nam zwykła. Ekspres przelewowy można nazwać ekspresem tradycyjnym, bo przyrządza kawę przypominającą w smaku kawę „po turecku” czyli po prostu zalewaną wrzątkiem. Jedną z zalet urządzenia jest możliwość przyrządzenia dużej ilości kaw za jednym razem gdyż pojemniki na wodę mieszczą nawet do 2 litrów. Większość z nich wyposażona jest w płytę utrzymującą temperaturę dzięki czemu kawa jest ciepła przez długi czas. Jednakże za wadę można uznać czas parzenia kawy, gdyż proces ten trwa bardzo długo i jest dość pracochłonny. Ekspresy przelewowe nie mają funkcji przyrządzania kawy typu cappuccino lub latte czyli wszelakich kaw z dodatkiem spienionego mleka, a tylko nieliczne z nich pozwalają na regulowanie mocy kawy. To zalicza się niestety do wad. Ekspresy ciśnieniowe a głównie wysokociśnieniowe pozwalają na parzenie różnych rodzajów kaw w naprawdę szybkim czasie. Nie można tego jednak powiedzieć o kawiarkach, których przygotowanie trwa dość długo bo nawet do 15 minut. Ekspres kolbowy natomiast jest dla tych, którzy spotkanie z kawą celebrują bez pośpiechu, delektując się najlepszym smakiem i aromatem. Prawie wszystkie modele umożliwiają przygotowania dwóch kaw jednocześnie, dzięki specjalnemu podwójnemu dozownikowi. Taki ekspres przyda się w domu, w którym kawę pije więcej niż jedna osoba. Ekspres automatyczny jest typem urządzenia, które zrobi niemal wszystkie rodzaje kaw. Można by rzec, że posiada same zalety jednak mimo to prawdziwi koneserzy uważają, że użytkownik ma zbyt mały wpływ na przyrządzenie w nim kawy. Jednakże na pewno bez względu na nasze wymagania, każdy zdoła wyszukać idealny dla siebie. Firmy zajmujące się ich produkowaniem doskonale wiedzą, że różnorodność modeli ekspresów jest podstawowym czynnikiem dzięki któremu mogą się utrzymać na rynku i przede wszystkim liczyć na zainteresowanie swoimi produktami.

Komentarze:

 

Od siebie powiem tylko, że moim zdaniem na ekspresie do kawy nie ma co oszczędzać – jezeli ktoś tylko ma możliwosci, to warto zapłacić za naprawdę dobry ekspres

Dodaj komentarz:

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.