Biurko do ganinetu - jak wybrać najlepsze?

Podczas wyposażania gabinetu dużo czasu poświęcamy zazwyczaj na wybór biurka. To nic dziwnego, bowiem wyposażenie domowego biura w odpowiednie stanowisko do pracy jest bardzo ważne. Ilość rodzajów i modeli produkowanych obecnie biurek jest ogromna. Odpowiadamy, jak odnaleźć się w bogatej gamie kształtów, wzorów i typów biurek gabinetowych. 

Wybierając biurko kierujemy się zazwyczaj względami estetycznymi. Biurko powinno stanowić jedność stylistyczną z resztą wyposażenia gabinetu. Jednak kwestie wizualne to nie wszystko. Musimy koniecznie zwrócić uwagę na to, by biurko było funkcjonalne i zapewniało ergonomię pracy. W gabinecie spędzamy zazwyczaj bardzo dużo czasu, zwłaszcza, jeśli pracujemy z domu. Dlatego powinniśmy zapewnić sobie bezpieczne warunki do działania.

Biurko do gabinetu powinno być dostosowane do wykonywania różnych rodzajów pracy. Jeśli nieodłącznym elementem naszego zawodu jest komputer, rozejrzyjmy się w poszukiwaniu specjalnych biurek komputerowych. Są one wyposażone w akcesoria ułatwiające pracę (jak na przykład podstawki pod monitory czy listwy maskujące, w których ukryjemy kable). Niektóre z biurek dostosowanych do pracy z komputerem mają wbudowane gniazda zasilania i zapewniają możliwość podłączenia ich do sieci. Jeśli używamy do pracy osobnej klawiatury, warto wybrać model biurka wyposażony w półkę na klawiaturę. 

Dobre biurko powinno być wyposażone w obszerny blat, na którym bez problemu pomieścimy dokumenty oraz inne niezbędne narzędzia używane do pracy. Na blacie powinien zmieścić się komputer, zestaw przyborów biurowych i inne najpotrzebniejsze rzeczy w zależności od wykonywanej pracy. Biurko powinno mieć zatem odpowiednią nośność. 

W pracy biurowej dobrze sprawdzają się biurka narożne. Umożliwiają wygodne umieszczenie na blacie akcesoriów i podzielenie ich na strefy tematyczne. W naszej pracy wykonujemy czasami różnorodne zadania, dlatego biurko narożne może pomóc nam w odpowiedniej organizacji przestrzeni. 

Dobre biurko gabinetowe powinno być wyposażone w szuflady i półki. Dobrze, by zawierało również co najmniej jedną szafkę. Dzięki temu będziemy mogli zachować porządek w dokumentach i narzędziach biurowych. Praktycznym rozwiązaniem jest wybranie modelu wyposażonego w szafki boczne. Szafki mogą być również osobno dostawiane do biurka. Świetnie sprawdzą się w tym celu specjalnie zaprojektowane szafki na kółkach, które bez problemu zestawimy z resztą biurka. 

Coraz częściej możemy spotkać biurka z regulowaną wysokością. Dzięki temu możemy idealnie dostosować je do naszego wzrostu, a dzięki temu zapewnić kręgosłupowi zachowanie naturalnych krzywizn. Dobrze ustawiona wysokość biurka ma znaczenie kluczowe dla naszego zdrowia. Dzięki niej możemy uniknąć bólów pieców i karku, które pojawiają się podczas pracy przy źle dopasowanym biurku. Biurka z regulowaną wysokością zapewniają możliwość pracy nie tylko na siedząco, lecz również na stojąco.

 

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.