Jak wybrać odpowiednie krzesło do gabinetu, czym się kierować?

Gabinet to idealne miejsce do pracy czy ważnych spotkań. Gdy pracujemy z domu, spędzamy w naszym biurze dość dużo czasu. Gabinet kojarzymy przede wszystkim z solidnym biurkiem i wygodnym krzesłem. Jakie powinno być krzesło do gabinetu i czym kierować się przy jego wyborze?

Odpowiednio dobrane krzesło do gabinetu może stanowić elegancką ozdobę całego pomieszczenia. Wybierając krzesło, zwróćmy uwagę na to, by pasowało stylistycznie do reszty aranżacji w pokoju. Gabinet pełni między innymi funkcję reprezentacyjną, dlatego dobrze jest wyposażyć go w meble i akcesoria, które będą nam się podobały. Ładnie urządzony gabinet to prawdziwa wizytówka jego posiadacza.

Na krześle w gabinecie spędzamy nieraz bardzo dużo czasu. Niezwykle ważną kwestią jest zatem pozycja ciała, jaką przyjmujemy w trakcie godzin poświęconych pracy biurowej. Krzesło do gabinetu powinno zapewniać zdrową, bezpieczną pozycję podczas pracy. Wybierając krzesło, zwróćmy baczną uwagę na jego ergonomię. Niezależnie od stylu, w jakim wykończymy pomieszczenie, kwestia wygody i bezpieczeństwa pracy to sprawa pierwszorzędna. 

Źle dobrane krzesło czy fotel skutkuje powracającymi bólami pleców i karku, a także bólami zatok i poważnymi bólami głowy. Nie ma co bagatelizować spraw związanych z odpowiednim dostosowaniem fotela gabinetowego. Ta inwestycja jest bowiem bezpośrednią inwestycją w nasze zdrowie.

Fotel, którego używamy w gabinecie, powinien mieć regulowaną wysokość. Dzięki temu będziemy mogli idealnie dostosować go do naszego wzrostu i przyjąć optymalną pozycję do pracy przy biurku.

Ogromnie ważne jest, by fotel gabinetowy czy biurowy był wyposażony w odpowiednie podparcie do pleców. To właśnie brak dobrego podparcia i przyjmowanie tym samym nieprawidłowej pozycji podczas pracy jest źródłem problemów z kręgosłupem. A nie oszukujmy się – długotrwałe złe ułożenie ciała w trakcie siedzenia przy biurku prędzej czy później kończy się wizytą u rehabilitanta. Kształt oparcia krzesła gabinetowego musi być dopasowany do naturalnych krzywizn kręgosłupa. Świetnie sprawdzi się ruchowe podparcie okolic lędźwi, dzięki któremu będziemy mogli dostosować fotel do naszego wzrostu.

Wybierając krzesło do gabinetu zwróćmy uwagę, czy zostało wyposażone w podłokietnik. Obustronne podłokietniki powinny pozwalać na swobodne i luźne oparcie na nich ramion podczas pracy przy biurku. 

Bardzo ważne jest również odpowiednie siedzisko. Prawidłowe siedzisko musi być miękkie i mieć odpowiednią głębokość, aby nogi nie zwisały w powietrzu ani nie musiały znosić zbyt dużego nacisku w trakcie siedzenia. 
Zła postawa ciała prowadzi do wytwarzania się napięć mięśniowych – to właśnie one powodują, że odczuwamy ból. 

Ergonomiczny fotel do gabinetu pomoże w rozluźnieniu napiętych mięśni i sprawi, że stan kręgosłupa znacznie się poprawi. W zmniejszeniu bólu karku i pleców z pewnością pomoże krzesło wyposażone w zagłówek. Odciąży on nasze plecy i szyję.

 

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.