Romantyczne oświetlenie w sypialni - na jakie się zdecydować?

Wspólna sypialnia to często miejsce, w którym dopiero nocą możemy spędzić razem czas. Zabiegani, siedzący po godzinach w pracy i czuwający przy dzieciach, nie mamy czasu na to, aby poświęcić parę minut dla naszego związku. Dobrze zatem zadbać o to, aby sypialnia była naszą oazą spokoju i romantyzmu. Urządzając ją musimy planować wszystko tak, aby służyło wytchnieniu, relaksowi i podtrzymywaniu miłosnego żaru. W osiągnięciu takiej atmosfery pomoże nam dobrze dobrane światło, które sprawi, że sypialnia zamieni się w miejsce, gdzie będziemy mogli zaznać czystej przyjemności.   

Sypialnia to ten pokój w całym domu, gdzie możemy zaznać błogiego odpoczynku. Trzeba więc zrobić wszystko, aby zapewnić tam przytulną i nastrojową atmosferę. W końcu to również pomieszczenie, w którym oddajemy się intymnym chwilom, dlatego warto stworzyć tam romantyczny nastrój. Tak naprawdę wcale nie musimy biec do sklepu po specjalne meble czy różnego rodzaju dekoracyjne i drogie gadżety. Wystarczy, że zdecydujemy się na odpowiednie oświetlenie i szybko zmienimy naszą sypialnię w romantyczne gniazdko. To w końcu właśnie światło, jego temperatura i intensywność buduje wyjątkową i intymną atmosferę. Podpowiadamy, jakie lampy dobrać do swojej wymarzonej sypialni.

O czym należy pamiętać?
Jeśli mowa o sypialni, to lepiej zapomnieć o mocnym i intensywnym oświetleniu sufitowym, a już na pewno jeśli naszym celem jest stworzenie romantycznej atmosfery. Takie silne, górne oświetlenie sprawdza się dobrze w korytarzu, kuchni czy salonie, jednak w sypialni sprawia, że cały nastrój pryska. Oczywiście czasem nie możemy i nie chcemy rezygnować ze światła górnego, ponieważ sypialnia spełnia też dodatkowe funkcje, np. garderoby. Wówczas możemy postawić na modele, które poprzez zastosowanie ozdobnego abażuru, gwarantują bardziej nastrojowe oświetlenie. Można dodatkowo zastosować rozpraszające światło kryształki, które dodadzą przytulnej atmosferę. Istnieją też lampy o trzech lub czterech żarówkach, które pozwalają na dostosowanie intensywności światła do swoich indywidualnych potrzeb. Forma klosza powinna być zgodna z aranżacją całej sypialni i naszymi upodobaniami. Ogólnie jednak lepiej skupić się na zlokalizowaniu mniejszych punktów świetlnych jednak tak, żeby uwzględnić nasze najważniejsze potrzeby. Warto zainwestować w nocne lampki, które również efektywnie budują romantyczne oświetlenie. Wtedy wystarczy zgasić główne źródło światła i pozostawić lampkę o nietypowym abażurze. Możemy wykorzystać dekoracyjne zdobienia i specyficzną kolorystykę. W sypialniach równie dobrze sprawdza się ścienne oświetlenie, np. w postaci kinkietów. 

Nastrojowe dodatki 
Warto również wspomnieć o interesujących możliwościach współczesnych żarówek i innych elementów dekoracyjnych. Obecnie, popularne są te produkty, które emitują kolorowe światło w odcieniu czerwieni, różu lub fioletu. Poprzez użycie takich żarówek w naszej sypialni uda nam się stworzyć gorący i romantyczny klimat, który podziała stymulująco na nasze zmysły. Ciekawym dodatkiem będą również dostępne powszechnie girlandy i lampiony świetlne LED, którymi można budować wyjątkowy i przytulny klimat. Występują one w różnych kolorach i formach, którymi można udekorować baldachim lub zagłówek łóżka. Oczywiście pojęcie romantyzmu jest względne i nie dla każdego oznacza dokładnie to samo, dlatego zamiast czerwonych serc możemy wybrać papierowe białe kule, małe kolorowe klosze lub inne formy. Chodzi o dobranie takiego oświetlenia tak, żebyśmy czuli się swobodnie.

Komentarze: 

 

Takie oświetlenie to jest najlepsza inwestycja na jaką się chyba można zdecydować! Koszty nie są wiele a efekty – wow!

Dodaj komentarz:

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.