Ściemniacz światła w sypialni i sterowanie pilotem - porady

Sypialnia to pomieszczenie, w którym odpowiednie oświetlenie odgrywa bardzo ważną rolę. Już dawno przestała być pokojem, w którym wyłącznie śpimy. W sypialni relaksujemy się, czytamy, oglądamy telewizję, przeglądamy media społecznościowe, wykonujemy makijaż, a nierzadko również urządzamy w niej kącik do pracy. Z tego względu rodzaj i poziom oświetlenia powinien być różny w zależności od naszych potrzeb. Przydatnym osprzętem elektrycznym okazują się, więc ściemniacze światła. Są one coraz częściej wykorzystywane w naszych domach. Mają, bowiem wiele zalet. 

Co nam dają ściemniacze?
Ściemniacze pozwalają nam dowolnie ustawić natężenie oświetlenia. Nie musimy dzięki nim instalować kilku źródeł światła. Jeden rodzaj oświetlenia może stać się zarówno oświetleniem użytkowym, jak i dekoracyjnym. Ściemniacze są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych włączników światła. 

Cenione są głównie za wygodę użytkowania. Regulacja natężenia światła nie sprawia dzięki nim najmniejszego problemu. Wystarczy odpowiednie ustawienie pokrętła lub przyciśniecie przycisku. Niezwykle komfortowe są ściemniacze sterowane zdalnie przy użyciu pilota wykorzystującego fale radiowe. Nie musimy nawet wstawać z łóżka czy fotela, aby zmienić natężenie światła. Co więcej, możemy zaprogramować oświetlenie, które nam odpowiada, a po ewentualnych zmianach wrócić do zapisanych wcześniej ustawień. 

Ściemniacze pozwalają stworzyć wyjątkową atmosferę w każdej sypialni. Przyciemnione, nastrojowe światło to niezbędny element romantycznych chwil spędzanych tylko we dwoje. Gra światłem może także doskonale uzupełniać aranżację wnętrza. Podkreślać jego walory i ukrywać mankamenty, jeżeli takie występują. 

Dodatkowe możliwości ściemniaczy
Ściemniacze światła często wyposażone są w pewne dodatkowe funkcje. Jedną z nich jest symulator obecności. Ściemniacz jest w stanie zarejestrować cykl łączeń z kilku dni i odtworzyć je podczas naszej nieobecności. Wystarczy ustawienie właściwego trybu działania. Celem jest odstraszenie potencjalnych włamywaczy, którzy widząc światło zmieniające się w naszym domu, rezygnują z dokonania przestępstwa, bo przypuszczają, że domownicy znajdują się w środku. Ściemniacz bywa również wyposażony w specjalną diodę, która ułatwia znalezienie pokrętła lub przycisku w zupełniej ciemności. Możemy dzięki temu delikatnie rozświetlić pomieszczenie, nie budząc przy tym partnera. Kolejna, niezwykle przydatna funkcja ściemniacza to regulacja kilku źródeł oświetlenia za pomocą jednego urządzenia. To wyjątkowo funkcjonalne rozwiązanie. 

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.