Rozkładana sofa kontra materac

Dobry sen, brak porannego bólu mięśni, kręgosłupa i karku – to marzenie wielu z nas. Najczęściej powodem tych przykrych dolegliwości jest nieodpowiednio dobrany mebel do spania. Co w takim wypadku zrobić? Najlepiej rozważyć kupno nowego mebla. Tylko jakiego? Rozkładana sofa czy materac? Który z tych mebli jest lepszy i zapewni nam komfortowy sen? O tym wszystkim możecie przeczytać poniżej.

Komfortowy sen – to jest możliwe

Doswiadczyłeś/aś kiedyś w życiu porannego „połamania” ciała? Zapewne Twoja odpowiedź brzmi twierdząco. Zamiast wstać rano pełny/a wigoru i energii to wstajesz zmęczony/a, z bólem wszystkich mięśni. Po prostu źle dobrałeś łóżko do spania. Pora na zmianę! Zdrowie masz przecież tylko jedno!

Materac to numer jeden

Obecnie producenci najczęściej oferują nam 7-sferowe materace kieszeniowe. Podział na strefy i siedem różnych grubości sprężyn zapewnia inne oddziaływanie na każdą partię ciała. Powoduje to „wtapianie się” w materac, co nie pozwala na nadwyrężanie mięśni i odczuwanie ich porannego bólu.

Bitwa: materac vs sofa! Który mebel wyjdzie zwycięsko?

Mieszkasz w kawalerce lub niewielkim mieszkaniu? Masz do użytku tylko dwa pokoje, a w tym jeden zajęty przez dzieci? A może jesteście młodym małżeństwem mającym małe potomstwo? Tak, tak to wszystko już jasne. Jedyne miejsce, gdzie można się wyspać to tylko salon. W takiej sytuacji rozwiązaniem jest wersalka albo sofa. Wersalki jeszcze kilka lat temu były obowiązkowym meblem w każdym mieszkaniu. Są one wygodnymi meblami tylko
i wyłącznie do siedzenia. Po rozłożeniu, na środku mają głęboką szczelinę, która sprawia dyskomfort podczas snu. Jednakże teraz coraz częściej ich miejsce zajmują sofy. Na pierwszy rzut oka współczesne sofy przypominają materace. Duża powierzchnia do spania, równa powierzchnia po rozłożeniu, niewielka i niewyczuwalna szczelina na połączeniu siedziska
i oparcia, wkład ze sprężyn bonelowych, twarda pianka to elementy podobne. Jeżeli mieszkasz w kawalerce albo Twoja sypialnia stała się pokojem dziecięcym, a Ty musisz zadowolić się salonem to najlepszym z dostępnych rozwiązań jest zakup sofy. Jakość snu jest niezła,
a popularność tego mebla gwarantuje nieustanny spadek jego ceny. Tak, więc nie będzie to bardzo duży wydatek obciążający domowy budżet. Jednakże trzeba pamiętać, że rozkładane sofy nie zastąpią materacy, ale zapewniają część jego właściwości.

Podsumowując najlepszym wyborem okazuje się materac. Jednakże, jeżeli nie możesz sobie pozwolić na jego kupno (z różnych powodów), to część jego najważniejszych właściwości gwarantuje także sofa. Teraz decyzja należy do Ciebie! Wybierz mądrze!

 

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.