Jak dbać o panele?

Podłogowe panele to naprawdę bardzo trafiony wybór jeśli chodzi przykładowo o takie pomieszczenie jak salon czy sypialnia. Prawda jest jednak taka, że jeśli do tej pory nie mieliśmy do czynienia z panelami ponieważ nasze podłogi wyłożone były dywanami bądź też wykładzinami to możemy nie wiedzieć jak z owymi nowymi panelami się obchodzić. A jak wiadomo jest to bardzo ważne, bo jeśli się nie dowiemy i nie będziemy naszych paneli "traktować" tak jak należy to szybko możemy je zniszczyć.

Odpowiednio położone i bardzo dobre pod względem jakościowym panele podłogowe są już same w sobie solidne i odporne na pewne uszkodzenia, ale nie znaczy to wcale, że nie wymagają one od nas stosownej troski. To co jest najważniejsze to oczywiście kwestia utrzymania paneli w czystości. Niestety nie jest tak, że możemy je umyć byle jakimi środkami czyszczącymi. Jeśli bowiem dla przykładu użyjemy zbyt silnych środków możemy bardzo szybko zetrzeć wierzchnią warstwę, która panele zabezpiecza i wtedy nie dość, że panele nierównomiernie wyblakną to jeszcze dodatkowo dosłownie jak gąbka będą chłonąć wszelkie zanieczyszczenia z powietrza. Mało tego, jeśli coś na nie rozlejemy może pozostać trwały ślad.

W związku z tym do mycia naszych paneli powinniśmy używać tylko i wyłącznie odpowiednich środków specjalnie przeznaczonych do paneli podłogowych. Raz na jakiś czas warto też panele zaimpregnować również właściwymi preparatami. A poza tym należy zwracać uwagę przykładowo na to, by nie przesuwać po panelach ciężkich przedmiotów jak łóżko, meble i tym podobne, bo wtedy także uszkodzimy panele. A prawda niestety jest taka, że raz uszkodzonych paneli nie będziemy w stanie naprawić.

Komentarze:

 

Komentarz

Dodaj komentarz:

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 727 977 788

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Wsparcie portalu

elektryk

Partner portalu

lampy ogrodowe

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.