Odpowiedni odkurzacz

Każdy chciałby mieć dom czysty i pozbawiony kurzu i roztoczy. Bez odpowiedniego posprzątania możemy o takim ładzie zapomnieć. Aby nasz dom był czysty musimy zadbać przede wszystkim o porządne odkurzanie. Z pomocą nam przyjdzie odkurzacz. To urządzenie, bez którego nie wyobrażamy sobie czystego mieszkania. Od odkurzania zazwyczaj zaczynamy nasze porządki w domu. W każdym domu powinien więc znajdować się dobrej klasy odkurzacz. Odkurzanie to jedna z najszybszych, najhigieniczniejszych i chyba najprostszych czynności walczących z brudem. Zadbajmy więc o posiadanie odpowiedniego odkurzacza. Zanim kupimy odkurzacz przyjrzyjmy się nie tylko jego mocy ale i sile ciągu. Bez tego nie ma mowy o właściwym odkurzaniu.

Nie dajmy się nabrać pozorom, że bardzo mocny silnik wpływa na to z jaką szybkością brud jest wciągany przez odkurzacz. Nic bardziej mylnego! Parametry ciągu obliczane są w bardzo konkretny sposób i najbardziej optymalnym wyborem jest wartość 50 litrów na sekundę. Sprawdzajmy to skrupulatnie.

Podczas kupowania nowego odkurzacza bierzmy pod uwagę jego funkcjonalność a więc wszelkiego rodzaju końcówki, jakie posiada w swoim zestawie. Ważną kwestią jest także długość kabla oraz sposób jego zwijania. Długi kabel przydaje się w dużych mieszkaniach, ale nie jest również problemem w małym mieszkaniu, kiedy się automatycznie zwija. Wybierajmy więc odkurzacz posiadający automatyczne zwijanie kabla, dzięki czemu zwiniemy i rozwiniemy tle kabla, ile potrzebujemy. Bardzo istotne w urządzaniu jakim jest odkurzacz jest niewątpliwie umieszczony w nim filtr, jest to bardzo istotne w szczególności dla dzieci i alergików. Wybierajmy więc odkurzacze, które posiadają filtry atestowane. Nie wybierajmy filtrów zbyt cienkich, gdyż z takich filtrów zebrany kurz będzie ponownie wydostawał się z odkurzacza.

Wielkim zainteresowaniem cieszą się odkurzacze wodne. Nowoczesne odkurzacze z filtrem wodnym, którego głównymi atutami są wygoda użytkowania oraz system filtracji sprzedają się jak świeże bułeczki. Kupując odkurzacz wodny możemy mieć pewność, że pozbędziemy się pyłów z powietrza i podłogi. To idealne rozwiązanie dla alergików i osób ceniących sobie prawdziwy porządek w domu. Dzięki filtrowi wodnemu nie tylko oczyszczamy nasze mieszkanie. Obecność filtra wodnego pozwala również nawilżać powietrze w naszym domu dając odpowiednie warunki mieszkalne. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się odkurzacze posiadające tak zwany system prania ekstrakcyjnego, które polega na natrysku specjalnego środka czyszczącego na powierzchnię a następnie odessaniu go wraz z brudem.

Komentarze:

 

Komentarz

Dodaj komentarz:

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 727 977 788

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Wsparcie portalu

elektryk

Partner portalu

https://www.lampy-ogrodowe.pl/

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.