Przydatne narzędzia i akcesoria ogrodowe – zobacz, które z nich będą Ci potrzebne tej wiosny!

Posiadanie własnego ogrodu to marzenie wielu Polaków. Rzeczywiście, nawet niewielki kawałek prywatnej przestrzeni zielonej może znacząco podnieść komfort życia i codziennego wypoczynku. Jednak urządzenie ogrodu tak, by był piękny i funkcjonalny to też spore wyzwanie. Podpowiadamy, jakie narzędzia i akcesoria mogą nam się przy tym przydać.

Najtrudniejsze jest zaprojektowanie ogrodu oraz jego utworzenie – wymaga nie tylko wyobraźni i wiedzy o roślinach, ale też sporej dawki pracy fizycznej, by wszystko prezentowało się jak należy. Później potrzebna jest przede wszystkim regularna i świadoma pielęgnacja roślin oraz… nieco szczęścia, bo zdarza się, że niesprzyjająca aura może skutecznie popsuć nasze ambitne plany ogrodnicze.

Metroz

Jakie narzędzia i akcesoria przydadzą nam się podczas tworzenia ogrodu oraz przy jego codziennej pielęgnacji? Oto przegląd przydatnych produktów. Wszystkie z nich znajdziecie w sklepie internetowym Metroz.pl, dzięki czemu możecie je wygodnie i szybko zamówić i odebrać paczkę bez konieczności wychodzenia z domu.

Oto kilka rzeczy, które z pewnością przydadzą się każdemu ogrodnikowi.

Łączona platforma na kółkach jest sprzętem, który przyda się nie tylko w ogrodzie. To wygodny, funkcjonalny i uniwersalny wózek do przewożenia ciężkich produktów, na przykład worków z ziemią czy sprzętu ogrodniczego. Warto mieć go w domu, bo na pewno będzie wiele sytuacji, gdy go wykorzystamy. Wózek tego rodzaju świetnie nadaje się także do transportowania mebli, przyda się więc na etapie remontu czy urządzania domu. Dzięki temu, że platformy można łączyć, możemy uzyskać wózek o większych wymiarach. Pojedyncza platforma ma nośność do stu kilogramów, więc pozwala na przewiezienie naprawdę ciężkich rzeczy.

Plastikowe zaciski do plandek to drobiazg, ale niezwykle przydatny w ogrodzie czy na tarasie. Bardzo często pojawia się konieczność umocowania plandeki, wówczas plastikowe zaciski są niezbędne, by zrobić to dobrze. Warto więc mieć takie zaciski w ogrodzie, by zawsze były pod ręką.

Sekator teleskopowy do gałęzi jest sprzętem, którego nie może zabraknąć, gdy chcemy dobrze dbać o ogród i ułatwić sobie pracę. Jest to uniwersalne narzędzie, którym sprawnie przytniemy zarówno grube konary, jak i drobne gałązki, a przycinanie gałęzi jest jedną z podstawowych prac, jakie trzeba wykonywać w ogrodzie, by dobrze się prezentował. W przeciwieństwie do klasycznego, małego sekatora ręcznego sekator teleskopowy powala na zwiększenie zasięgu prac. Przyda się więc przy większych roślinach. Dzięki mechanizmowi teleskopowemu nie musimy korzystać z drabinki zawsze, gdy chcemy ścinać wyżej położone gałęzie. Warto też podkreślić, że sekator ten wykonany jest bardzo solidnie, a jego ostrza pokryte są powłoką teflonową, dzięki czemu jest on odporny na wilgoć i nie rdzewieje, a to bardzo ważne przy narzędziach ogrodniczych.

Ręczna wiertarka do drewna to narzędzie rzadko wymieniane pośród „must have” w domu, warsztacie czy ogrodzie. W dobie wiertarek elektrycznych wydaje się anachroniczna i niepotrzebna. A jednak! Malo kto wie, że ręczna wiertarka jest narzędziem niezastąpionym, gdy zależy nam na wyjątkowej precyzji i pracy, podczas której każde drgnięcie wiertła pozostaje w pełni pod naszą kontrolą. Tego nie zapewni żadne elektronarzędzie! Dodatkowo wiertarka ręczna jest bardzo cicha, co pozwala na zwiększenie czasu i zakresu prac. Jednocześnie jest ona lekka i można ją wykorzystywać także w miejscach, gdzie nie ma prądu. Przyda się więc na przykład, gdy remontujemy stary dom, do którego nie jest jeszcze doprowadzona elektryczność. Dodajmy do tego niezbyt wysoką cenę, a mamy komplet powodów, dlaczego warto do swojego domowego warsztatu zakupić ręczną wiertarkę do drewna.

Oczywiście wyżej wymienione narzędzia i akcesoria to nie wszystko, co przyda się w ogrodzie. Pełne wyposażenie swojego domowego warsztatu, oraz wszystkie niezbędne sprzęty i akcesoria ogrodnicze znajdziecie na stronie www.Metroz.pl – to sklep oferujący produkty najlepszych firm w konkurencyjnych cenach i z krótkim czasem dostawy.

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 539 810 528

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.