Zakup domu z rynku wtórnego – warto, czy nie?

​Decydując się na zakup nieruchomości z rynku wtórnego, jesteśmy kuszeni niskimi cenami. Należy jednak pamiętać, że wybór takiej inwestycji wiąże się z wieloma zagrożeniami. Czy taniej oznacza lepiej? W artykule zastanawiamy się, czy warto zakupić mieszkanie lub dom z rynku wtórnego.

Nie kupuj kota w worku

Naturalnie, pierwszym działaniem, jakie powinniśmy wykonać, jest odwiedzenie lokalu, którym jesteśmy zainteresowani. Większość mieszkań i domów z rynku wtórnego wykonanych jest w starym budownictwie. Należy mieć to na uwadze i dokładnie zweryfikować stan instalacji mediów dochodzących do budynku i mieszkania, sprawdzić stan elewacji, klatek lub zabudowy przynależącej do obiektu. Poza tym, jeśli właściciel zapewnia o przeprowadzonym niedawno remoncie, należy poprosić o dokumenty, które potwierdzą wykonane prace.

Czy właściciel jest pewny?

Oszustwa podczas sprzedaży mieszkań z rynku wtórnego zdarzają się dosyć często. Należy zatem dokładnie sprawdzić, czy osoba podająca się za właściciela mieszkania lub domu faktycznie nim jest. Jak to zrobić? Najlepiej prosząc o akt notarialny oraz odpis księgi wieczystej. W przypadku braku któregokolwiek z dokumentów należy poważnie zastanowić się nad zakupem.

Jak zawierać umowę?

Przed zawarciem umowy, należy dowiedzieć się, czy mieszkanie lub dom nie są obciążone żadnymi zaległymi opłatami. Dobrym pomysłem jest zawarcie umowy przedwstępnej, która pozwoli określić terminy związane z przejęciem mieszkania lub domu – np. termin opuszczenia mieszkania przez dotychczasowego właściciela. Sprawdźmy również, czy mieszkanie lub dom nie są obciążone hipoteką.

Zakup nieruchomości z rynku wtórnego – warto, czy nie?

Nieruchomości z rynku wtórnego okazać się świetną inwestycją lub nacięciem się na minę. Przed zdecydowaniem się na zakup, należy dokładnie zweryfikować niemal każdy aspekt dotyczący nieruchomości.

Często, by uniknąć przykrych rozczarowań, lepszym rozwiązaniem są nieruchomości z rynku pierwotnego. Klarowny stan mieszkania, nowe budownictwo oraz przejrzysty stan umów z deweloperem przyciągają coraz większą ilość klientów. Szukając atrakcyjnych inwestycji w Warszawie, warto sprawdzić ofertę: Rezydencji Pałacowa z Wilanowa, mieszkań w Ursa Park, czy mieszkań w Soho Factory.

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 727 977 788

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Wsparcie portalu

elektryk

Partner portalu

https://www.lampy-ogrodowe.pl/

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.