Dywan z pomponów do pokoju dziecka - piękny i mięciutki dodatek

Meble w pokoju dziecięcym to nie wszystko. Aby stworzyć przytulną i inspirującą przestrzeń dla naszych maluchów, powinniśmy dobrać odpowiednie dodatki, które wzbogacają wnętrze i sprawiają, że nabiera ono niepowtarzalnego charakteru. Jednym z takich dodatków jest mięciutki, kolorowy dywan. W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się dywany wykonane z włóczkowych pomponów. Można je kupić, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby dodatek wykonać samodzielnie.

Dlaczego warto samemu stworzyć dywan z pomponików?
To ogromna radość móc samodzielnie wykonać dodatki do dziecięcego pokoju. Tym bardziej, że wybór spośród gotowych dywanów bywa dosyć trudny. Mamy swoje oczekiwania dotyczące kolorów, wymiaru, kształtu, które czasami trudno zaspokoić. Wzięcie sprawy we własne ręce jest wówczas najlepszym wyjściem. Mamy pewność, że dywanik będzie dokładnie taki, jaki sobie wymarzyliśmy i będzie idealnie pasował do urządzanego wnętrza. 

Dywanik z pomponów krok po kroku
Do wykonania dywanu nie potrzebujemy zbyt wielu elementów. Konieczne będzie zakupienie maty antypoślizgowej do dywanów. Jej wielkość dobieramy do wymiarów dywanika. Przydadzą się również rolki po papierze toaletowym oraz ostre nożyczki. Najważniejszą kwestią jest wybór odpowiedniej włóczki. Powinna być w miarę gruba. Jej ilość należy dostosować do wielkości dywanika. Włóczka w stacjonarnych sklepach bywa dosyć droga. Nie przepłacajmy! W Internecie zamówimy ją znacznie taniej. Dobrym pomysłem może okazać się również zajrzenie do second handów. Włóczki pojawiają się w nich bardzo często, a kupimy je dosłownie za grosze. 

Mając wszystkie potrzebne rzeczy, możemy przystąpić do robienia pomponów. To dosyć proste, ale czasochłonne zadanie. Włóczkę nawijamy na dwie złączone rolki papieru, aż do mementu, gdy uzyskamy odpowiednią wielkość pomponu. Następnie kawałek włóczki wprowadzamy miedzy rolki i związujemy pompon delikatnie, aby można było łatwiej pozbyć się rolek. Delikatnie wysuwamy rolki. Teraz możemy związać pompon mocniej i zacząć jego rozcinanie. Wszelkie nierówności przycinamy. 

Pompony rozkładamy równomiernie na macie, tworząc interesujący nas wzór. Gdy stworzymy wystarczającą liczbę pomponów przywiążmy je do maty, aby dokładnie pokrywały całą powierzchnię i dosyć ściśle przylegały do siebie. Jeżeli tworzymy na kawałku maty mniejszy wzór np. serce czy chmurkę, należy odciąć niezapełnioną pomponami część maty. Dywanik jest gotowy! Wygląda niezwykle efektownie, przykuwa wzrok i sprawia, ze pokój dziecka staje się bardzo przytulny. 

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.