Pomysły na kreatywne dekoracje do dziecięcego pokoju

Urządzenie pokoju dla dziecka może okazać się nie lada zabawą. W końcu możesz uruchomić swoje pokłady fantazji po to, aby urządzić swoim pociechom kącik, w którym będą rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Często okazuje się, że same meble nie wystarczą a pokój wciąż wygląda jak ze zdjęcia z katalogu. A przecież chodzi o to, żeby wnętrze takie miało w sobie to „coś”, co zapewni maluchom szczęśliwe dzieciństwo. Na szczęście istnieje wiele inspiracji, które pozwolą na kreatywnie podejść do zadania i wykonać lub skompletować dekoracje dla dzieci, które wprowadzą odpowiednią atmosferę do wnętrza. Oto kilka z nich.

Wiele z nas sądzi, że do wykonania dekoracji potrzebne są jakieś wyjątkowe zdolności artystyczne. Otóż okazuje się, że sprawa wygląda o wiele łatwiej. Trend do wykonywania własnoręcznie dekoracji do dziecięcego pokoju jest obecnie bardzo modny. Na rynku jest wiele narzędzi, które sprawiają, że ich wykonanie jest bardzo łatwe a do tego sprawia wiele frajdy. Możesz wykonać je wspólnie ze swoimi dziećmi, co będzie idealnym pomysłem na wspólne popołudnie. Tak naprawdę wystarczy, że spojrzymy inaczej na codzienne przedmioty i nadamy im bardziej kreatywną i oryginalną formę. Pamiętajmy jednak, żeby nie przesadzać z kolorami i wariacjami, ponieważ w takim wnętrzu będzie ciężko się skupić. Zasadą jest to, że dekoracje mogą być niebanalne i barwne tylko wówczas, jeśli ściany i meble będą bardziej stonowane.

Bajeczne lampki
Oświetlenie jest tym elementem, które buduje klimat w każdym pomieszczeniu. Wystarczy, że przerobimy normalne klosze na fantastyczne struktury. Niech zamienią się w latające balony, statki, zamki czy magiczne klatki dla ptaków. Możemy do tego użyć gotowych ażurowych przedmiotów, które nałożymy na żarówkę. Za pomocą prostych narzędzi możemy dokleić do nich charakterystyczne elementy. 

Niezwykłe obrazki 
Wcale nie trzeba mieć zdolności malarskich, żeby tworzyć obrazki do pokoju dziecięcego. Jeśli twoje maluchy lubią malować, chwal się jego pracami wieszając je na sznurkach, wieszakach lub innych elementach za pomocą spinaczy. Możesz też zebrać jego ciekawsze prace i włożyć do ładnych ramek, które w dużej ilości zagospodarują jedną ze ścian. Do tworzenia prostych kompozycji możemy użyć guzików lub kredek (jako elementu obrazu), z których skomponujemy imiona lub inicjały dzieci. Ciekawie wyglądają też umieszczone w ramach odciski rączek czy stóp dzieci wykonane farbą.

Nieużywane zabawki
Różnego rodzaju samochodziki, lalki czy dinozaury, którymi nasza pociecha już się nie bawi mogą posłużyć do stworzenia wyjątkowej dekoracji. Pomalowane i podklejone na kartonie mogą stanowić ozdobę ściany. Umieszczone pod szkłem będą ciekawym blatem biurka czy stolika. Można zrobić z nich zawieszki lub inne elementy dekoracyjne. Warto zachować takie rzeczy, ponieważ mają wartość sentymentalną.

Wzorzyste tkaniny
Nudne ściany w pokoju dziecięcym możemy przełamać poprzez zastosowanie kolorowych i wzorzystych tkanin, które dopełnią aranżacji dziecięcego pokoju. Na materiałach tych można wyszyć ulubiony motyw dziecka a do poduszki doszyć uszy zamieniając ją w misia lub inne zwierzątko. Takie wykorzystanie zasłon, narzut na łóżko i poszewek sprawi, że pokój dziecięcy będzie przytulniejszy. Ważne jest jednak to, aby zachować tutaj wspomnianą na początku zasadę umiaru. Jeśli ściany są barwne i dekoracje też, zasłony i narzuty powinny być stonowane. W końcu nie chcemy drażnić naszego dziecka nadmiarem impulsów, które będą powodować dekoncentrację i złość.

Komentarze:

 

Mega pomysły, dzięki! Jak tylko będę miała chwilę, to biorę się za planowanie a potem za realizację! :)

Dodaj komentarz:

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.