Dekoracje do pokoju dziecka, które wykonasz samodzielnie - sprawdź!

Podczas aranżowania pokoju dziecięcego mamy możliwość wykorzystania ogromnej ilości gotowych akcesoriów dekoracyjnych. Takie produkty są jednak najczęściej dość drogie, a przy tym często niezbyt wytrzymałe. Czy istnieje alternatywny sposób pozyskania dekoracji do pokoju naszego malucha? Tak – takie ozdoby możemy wykonać samodzielnie. W naszym poradniku prezentujemy kilka pomysłów na samodzielnie przygotowane dekoracje do pokoju dziecięcego.

Przedmioty i dekoracje wykonane własnoręcznie to bardzo urokliwy sposób na przytulne zaaranżowanie wnętrza. Ozdoby, które przygotujemy samodzielnie, idealnie nadają się do pokoju dziecięcego. Podczas dekorowania pokoju mamy niezwykle szeroki zakres możliwości. Przedstawiamy kilka sprawdzonych pomysłów.

1. Własnoręcznie wykonane rysunki na ścianie
Fantastycznym sposobem na odmienienie przestrzeni w pokoju dziecka jest samodzielne namalowanie rysunków na ścianach. Rysunki nie muszą być ani doskonale piękne, ani artystyczne – ważne, by wprowadzały pogodny, energetyzujący nastrój. Malunki na ścianach powinny rozbudzać wyobraźnię dziecka oraz skupiać jego ciekawość. Świetnie sprawdzą się ulubione postacie z bajek dziecięcych. Szablony takich postaci możemy narysować na zwykłym brystolu, a następnie odrysować ich kształt na ścianie. Kontury wypełniamy następnie kolorową farbą – i gotowe. Oryginalna ozdoba i świetna zabawa gwarantowane. 

2. Dziecięce rysunki na ścianach
Czy pozwolenie dziecku na rysowanie po ścianach to aby na pewno dobry pomysł? W niektórych przypadkach – tak. Dużo mówi się na temat tego, że dziecko powinno mieć realny wpływ na przestrzeń, która je otacza. Dlaczego zatem nie pozwolić mu własnoręcznie ozdobić ściany w jego pokoju? Jeśli chcesz zapewnić dziecku możliwość częstych zmian takiej aranżacji, pomaluj ściany specjalną farbą tablicową. Po takiej farbie można rysować kredkami, mazakami, farbkami i kredą. A gdy rysunek się znudzi – można go łatwo zmyć i namalować nowy.

3. Ręcznie wykonane poduszki
Własnoręcznie uszyta poduszka to świetny pomysł na oryginalną dekorację do pokoju dziecięcego. Najlepiej, by poduszka miała prosty, zabawny kształt, na przykład ulubionego zwierzaka naszego malucha. Dziecko może wykorzystywać taką poduszkę do przytulania podczas snu oraz do zabawy. 

Aby wykonać poduszkę, w pierwszej kolejności zaopatrz się w odpowiednie szablony. Odrysuj szablony na tkaninie (każdy dwa razy), która posłuży ci do uszycia poszewki. Następnie należy zszyć ze sobą kawałki materiału. Tkaninę zszywamy na lewej stronie, koniecznie pozostawiając jeden niewykończony fragment. Po obszyciu przewracamy materiał na prawą stronę. Teraz należy uzupełnić poszewkę specjalnym wypełnieniem do poduszek. Na koniec zszywamy pozostawiony uprzednio niedokończony kawałek materiału. Poduszka jest prawie gotowa – wystarczy na koniec udekorować ją filcowymi kuleczkami (lub innymi wybranymi wcześniej ozdobami) za pomocą pistoletu na klej. 

 

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.