Wilkinowe meble do ogrodu - czy warto?

Wiklina jest bardzo popularnym materiałem i jest używana zarówno w meblach domowych, jak i ogrodowych. Nie brakuje mebli wiklinowych w rozmaitych stylach, wzorach i rozmiarach do wyboru. Bez problemu znajdziemy wiklinowe leżaki, krzesła, sofy, stoły oraz inne meble. Nie da się ukryć, że wiklina wygląda pięknie i dodaje niepowtarzalnego uroku przestrzeniom, które zdobi. Jeśli planujemy zakup mebli do ogrodu lub na taras, warto rozważyć meble z wikliny. To klasyczne meble, które wyglądają bardzo ciekawie

Atrakcyjny wygląd
Meble z wikliny wyglądają gustownie, mają fakturę i charakter, co sprawia, że ludzie wybierają je bardzo często do swoich ogrodów. Ponieważ meble te robione są ręcznie, każdy egzemplarz jest wyjątkowy, a jednocześnie meble te dostępne są w różnych stylach. Istnieje również tendencja uzupełniania wikliną innych materiałów np. drewna i metalu. Takie połączenia wyglądają niezwykle stylowo. 

Wyjątkowa trwałość
Wyglądająca niesłychanie delikatnie, wiklina jest naturalnie występującym materiałem, który znany jest z wytrzymałości i trwałości. Produkty z niej wykonane są bardzo ściśle „tkane”, co zwiększa ich wytrzymałość i czyni je jeszcze bardziej trwałymi. Przestrzenie zewnętrzne mogą być półzamknięte lub całkowicie otwarte. Oznacza to nieustanny dostęp do powietrza i stałe wystawienie na działanie wilgoci. Wszelkie meble, które wybierzemy, muszą być wyjątkowo odporne na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. Choć z czasem meble wiklinowe zużywają się, dokonanie ich renowacji i naprawy jest bardzo proste.

Niskie koszty utrzymania
Meble ogrodowe wykonane z wikliny są bardzo łatwe w utrzymaniu w porównaniu do mebli wykonanych z drewna, metalu itp. Jednym ze sposobów zapewnienia, że przez lata będą wyglądać jak nowe, jest zakup materiałów odpornych na warunki atmosferyczne na poduszki. Starajmy się zapewnić meblom odpowiednie zacienienie. Umieśćmy nad nimi parasole przeciwsłoneczne i osłony przeciwpyłowe, jeśli to możliwe. Dzięki temu dłużej pozostaną, jak nowe.

Lekkość
Wytrzymałość i długotrwała jakość wiklinowych mebli idzie w parze z ich niewielką wagą. Nawet duże meble można z łatwością przesuwać. Umożliwia to szybką zmianę ustawienia mebli i nadanie przestrzeniom zewnętrznym nowego wyglądu. Meble wiklinowe są również łatwiejsze do czyszczenia.

Wszechstronność
Te meble mogą być używane w każdym pomieszczeniu i miejscu w ogrodzie. Wyglądają świetnie w pomieszczeniach i na zewnątrz. Dopasowują się do mebli wykonanych z innych materiałów i stanowią fantastyczną dekoracje ogrodów w różnym stylu.

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.