Czy kolorowe meble do ogrodu to dobry pomysł ?

Kolorowe meble z pewnością nie sprawdzą się w każdej ogrodowej aranżacji. Zanim wiec zakupimy meble, powinniśmy przemyśleć czy tematyka przewodnia aranżacji naszego ogrodu, rzeczywiście pasuje do wybranych przez nas mebli kolorowych. Jeśli nasz wybór padł na aranżację w stylu orientalnym czy śródziemnomorskim, śmiało możemy wybrać kolorowy zestaw mebli. Meble kolorowe, są w naszym kraju czymś dopiero wchodzącym na rynek. Do tej pory dominowały raczej brązy, czernie oraz inne kolory neutralne. Obecnie jednak coraz częściej sięgamy po meble kolorowe, które nie tylko ożywią nasz ogród nawet w najbardziej pochmurne dni, ale przede wszystkim sprawią iż nasz ogród nabierze większej harmonii.

Jak w każdej dziedzinie życia, także i tutaj musimy pamiętać by nie przesadzić. Mieszkanie wielu kolorów, z pewnością nie jest wskazane, w żadnym innym ogrodzie niż przedszkolny plac zabaw. Jeśli marzy nam się elegancki i pełen klasy ogród, powinniśmy skupić się raczej na połączeniu maksymalnie dwóch barw. Zastanawiając się na wyborem barwy mebli ogrodowych, powinniśmy również pomyśleć o materiale z jakiego mają one zostać wykonane. Najbardziej uniwersalnym materiałem będzie z pewnością drewno. Warto jednak przemyśleć fakt, czy na okres zimy będziemy mieli miejsce na ich schowanie.

Zalegający śnieg, niestety szybko zniszczy drewno nie wspominając już o farbie jaką będą one pokryte.

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.