Akcesoria toaletowe do łazienki

Znalezienie idealnych akcesoriów do łazienki może być świetnym sposobem, aby poprawić funkcjonalność przestrzeni. Akcesoria do toalet nie muszą być jedynie praktycznym dodatkiem. Mogą stanowić stylowe uzupełnienie naszej łazienki. Oto kilka akcesoriów toaletowych, o których powinniśmy pomyśleć urządzając nową lub remontując starą łazienkę.

Uchwyty na papier toaletowy
Uchwyty na rolki papieru toaletowego występują w różnych rozmiarach oraz wzorach i są nie tylko funkcjonalnym wyposażeniem. Mogą nadać przestrzeni niepowtarzalny styl. Warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego uchwytu na papier toaletowy. Większość uchwytów do papieru toaletowego można przymocować do ściany za pomocą mocnego kleju lub zamontować na ścianie za pomocą ukrytych okuć, aby uzyskać elegancki wygląd. Prostym sposobem na przechowywanie zapasowych rolek jest układanie ich na stylowym, zapasowym uchwycie. Nie musimy ich już ukrywać przeznaczając na nie dodatkowe miejsce do przechowywania.

Szczotki do WC
Podobnie jak większość akcesoriów toaletowych, szczotki do WC od dawna uważane są za coś nieestetycznego i ukrywane są zazwyczaj za muszlą klozetową. Nie da się jednak ukryć, że akcesoria te są niezbędne w każdej łazience. Wcale nie musimy zadowalać się plastikową szczotką, która szybko staje się brudna i faktycznie jest mało estetyczna.

Inwestycja w wysokiej jakości szczotkę i uchwyt do WC na pewno się zwróci. Takie akcesoria będą łatwe do utrzymania w czystości i wytrzymają próbę czasu. Nie trzeba ich będzie za jakiś czas wymieniać. Szczotki i uchwyty do toalet wykonane są z solidnych materiałów, takich jak chromowany mosiądz z ceramicznym uchwytem na pewno będą wyglądać świetnie nawet za kilka lat. Dodatkowo, możemy przymocować je do ściany, aby naprawdę wyglądały jak część łazienki.

Deski sedesowe
Jeśli kupujemy nową muszlę, konieczny będzie również wybór nowej deski sedesowej. Powinniśmy wybrać przede wszystkim taką deskę, która pasuje do toalety. Warto sprawdzić, jaki rodzaj muszli klozetowej posiadamy. Większość toalet ma kształt owalny, ale popularne są również toalety w kształcie okrągłym lub kwadratowym.

Znajdziemy toalety, które sprawdzą się zarówno przy nowoczesnym, jak i tradycyjnym wystroju łazienki. Jeżeli szukamy czegoś prostego, bez problemu kupimy uniwersalne modele, które przetrwają próbę czasu. Warto zainwestować w deski sedesowe wolnoopadające. Opuszczona deska nie spada z hukiem na muszlę, ale powoli opada. Istnieją także inne nowoczesne rozwiązania takie, jak chociażby łatwe wypinanie, ułatwiające utrzymanie deski w czystości.

Akcesoria do toalety często można przeoczyć, ale czas pokazuje, że są niezbędne w przypadku praktycznej i funkcjonalnej łazienki. Wiele elementów można kupić w ramach zestawów, więc łatwo skomponować pasujące do siebie akcesoria toaletowe.

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.