Prysznic na najwyższym poziomie komfortu. O ważnej roli słuchawek prysznicowych.

Beztroska kąpiel w wannie nie zawsze jest możliwa. Okazuje się jednak, że prysznic może przynieść równie wiele relaksu. Dużo zależy od rodzaju kabiny prysznicowej. Przestronna, wyposażona w rozmaite funkcje i udogodnienia może stać się prawdziwym centrum domowego spa. Nie można zapominać o jeszcze jednym z ważnych akcesoriów prysznicowych – słuchawkach. Bez właściwie wybranych słuchawek prysznicowych trudno mówić o komfortowym prysznicu.

Jakie są funkcje słuchawek prysznicowych?
Funkcjonalność słuchawek prysznicowych to z pewnością ich najważniejsza cecha. Słuchawka powinna dobrze zaspokajać nasze potrzeby. Jeszcze nie tak dawno słuchawka służyła jedynie do tego, aby przepuszczać strumień wody i umożliwić spłukanie ciała i głowy. Obecnie możliwości słuchawek są o wiele wyższe. Strumień wody można z łatwością regulować pod względem ciśnienia i szerokości. W ten sposób prysznic może przypominać bicze wodne, spadający gwałtownie na nasze ciało deszcz czy opadającą na nie delikatnie mgiełkę.

Zanim wybierzemy konkretny model słuchawki, zastanówmy się, jakie dodatkowe opcje nas interesują. Być może ze względów zdrowotnych potrzebujemy hydromasaży. A może chcemy się relaksować przy kojącym prysznicu mieszanym.
Zwracajmy szczególną uwagę na komfort użytkowania słuchawki. Wiele zależy od jej uchwytu, który powinien pasować do kształtu naszej dłoni. Jeżeli słuchawka w miejscu, w którym ją trzymamy, pokryta jest powłoką antypoślizgową nie będzie nam się przypadkiem wyślizgiwać z dłoni.

Czy wygląd słuchawki i jakość materiałów jest ważna?
Wygląd słuchawki prysznicowej to dosyć istotny detal. Pamiętajmy o tym, że będzie ona stanowiła element wystroju łazienki. Do nowoczesnej, minimalistycznej łazienki nie wybierzemy przecież słuchawki stylizowanej na klimat retro. Tutaj sprawdzą się lepiej modele o prostych, nawet geometrycznych formach. Do wnętrz skandynawskich pasują z kolei słuchawki chromowane w kolorze grafitowym lub czarnym. Do łazienek tradycyjnych wybierzmy raczej modele klasyczne o okrągłej główce.

Wygląd słuchawek prysznicowych to nie wszystko. Liczy się także rodzaj materiałów użytych do ich produkcji. Powinny być najwyższej jakości. Nie starajmy się zaoszczędzić na jakości, bo oszczędności w tym przypadku często okazują się pozorne. Sprzęt niższy gatunkowo, po jakimś czasie nadaje się jedynie do wymiany. Jeżeli kupimy słuchawkę dobrej jakości, na pewno zapłacimy więcej, ale będziemy mieli spokój na całe lata. Pamiętajmy o tym, że słuchawka prysznicowa „pracuje” w dosyć trudnych warunkach. Nieustanna wilgoć, wysokie temperatury, częsta eksploatacja. Temu sprostają jedynie słuchawki najwyższej jakości.

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.