Akcesoria zwiększające funkcjonalność łazienki

Funkcjonalna łazienka to wnętrze, które zaspokaja potrzeby wszystkich domowników oraz ewentualnych gości. Niektórzy z nich mogą mieć trudności z poruszaniem się lub zmagać się z niepełnosprawnością, inni np. dzieci wymagają dodatkowej ochrony. Producenci akcesoriów łazienkowych proponują obecnie wiele akcesoriów ułatwiających korzystanie z łazienki. Niezależnie od tego, czy potrzebujemy ich, ponieważ mamy małe dzieci, starszych krewnych, czy też żyjemy z niepełnosprawnością, możemy dostosować swoją łazienkę do potrzeb wszystkich, nie rezygnując z jej stylowego wyglądu.

Składane siedziska
Specjalne siedziska prysznicowe zwiększają niezależność osób, które mogą być narażone na ryzyko poślizgnięcia się, są przewlekle chore lub potrzebują trochę dodatkowego wsparcia. Dzięki nim mogą swobodnie brać prysznic lub kąpiel. Tego typu siedziska wyposażone są w wygodne mechanizmy podnoszące i blokujące. Można je złożyć w momencie, gdy są nieużywane, aby nie przeszkadzały pozostałym domownikom.

Siedziska wolnostojące
Podczas gdy składane siedzisko prysznicowe może pomóc zaoszczędzić miejsce, wolnostojący stołek to wszechstronna opcja, która oferuje wsparcie w każdym miejscu w łazience. To w pełni wodoodporne siedzenie może być używane w kabinie prysznicowej, ale lekki i wytrzymały stołek może być również wykorzystywany podczas różnych zabiegów pielęgnacyjnych. Jest łatwy do czyszczenia i wyposażony w zintegrowane uchwyty do łatwego przenoszenia.

Uchwyty i poręcze
Poręcze są często niezbędne, aby pomóc w bezpiecznym poruszaniu się po łazience. Dzięki szerokiej gamie eleganckich rozwiązań konstrukcyjnych nie musimy martwić się o ich dopasowanie do stylu łazienki. Proste, zakrzywione lub w kształcie litery V modele pasują do każdej przestrzeni. Eleganckie, chromowane wykończenie jest jednocześnie stylowe i odporne na rdzę. Możemy zdecydować się na poręcze składane do ściany, gdy nie są używane.

Lustra i oświetlenie
Staranne rozmieszczenie szafek z lustrem i oświetlenia może sprawić, że nawet najmniejsza łazienka stanie się jasna i przestronna. Pomoże także utrzymywać rzeczy, takie jak lekarstwa i kosmetyki, w porządku, a jednocześnie z dala od dziecięcych rączek.

Podświetlane szafki i podświetlane lusterka mają dodatkową zaletę, poprawiając bezpieczeństwo w łazience i oświetlając ją w nocy delikatnym światłem. Podświetlane lustra są również idealne do wykonywania zadań wymagających precyzji np. makijażu. Ciekawą opcją są również regulowane lustra, które można dostosowywać do dowolnej wysokości, bez względu na pozycję stojącą lub siedzącą.

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.