Wanna z hydromasażem

Wanna z hydromasażem może sprawić, że domowa łazienka zamieni się w prywatne SPA, w którym będziemy mogli zażyć odrobinę relaksu. Masaż wodny daje komfortowe odprężenie po ciężkim dniu pracy oraz działa zdrowotnie na ciało. Lekarze podkreślają zgodnie, że wodne masaże pomagają wzmocnić mięśnie i stawy, regulują przemianę materii, łagodzą bóle kręgosłupa oraz bóle reumatyczne.

Kupno wanny z hydromasażem to nie lada wyzwanie. Istnieje bowiem co najmniej kilka różnych systemów masujących i mnóstwo dodatkowych opcji. W system do masażu wodnego mogą być wyposażone zarówno wanny małe, które mają do 10 dysz ze sterowaniem ręcznym oraz wanny wieloosobowe, o bardzo zaawansowanej elektronice. 

Systemy masujące
Każda wanna z hydromasażem jest wyposażona w dysze masujące. Po bokach znajdują się dysze odpowiedzialne za masaż wodny, a na dnie te, które uruchamiają masaż powietrzny. Rodzaj systemu hydromasażu można dobrać tak, że będzie wyłącznie masaż wodny lub powietrzny bądź oba naraz. Masaż wodny polega na masowaniu ciała przy użyciu strumienia wody, który kierowany jest przez dysze w newralgiczne części ciała, jak stopy czy plecy. System działa tak, że woda pod ciśnieniem wypływa z dysz stałym strumieniem i ubija zmęczone mięśnie. Wodny hydromasaż doskonale sprawdza się do regeneracji zmęczonych mięśni, modelowania sylwetki, hartowania oraz wspomagania przemiany materii. Masaż powietrzny to w zasadzie kąpiel w pęcherzykach powietrza, które wydobywają się z dysz w dnie wanny. Bąbelki te delikatnie masują całe ciało, poprawiając pracę organizmu i regenerując go. Masaż taki skutecznie łagodzi bóle mięśni. Ponadto kuracja taka działa odprężająco, dotlenia skórę oraz poprawia krążenie.

Sterowanie elektroniczne
W dzisiejszych wannach z hydromasażem możemy znaleźć o wiele bezpieczniejsze i wygodniejsze w obsłudze, jednakże znacznie droższe, sterowanie elektronicznie. W tego typu wannach panel sterowania montuje się na brzegu, a w niektórych systemach udostępnia się pilota. Systemy te posiadają specjalne czujniki poziomu wody, uniemożliwiające włączenie hydromasażu, jeśli dysze nie znajdują się pod wodą. Co więcej panel umożliwia nastawienie czasu, rodzaju oraz siły hydromasażu, jak również liczbę działających dysz, dokładną temperaturę wody oraz włączenie automatycznej dezynfekcji i osuszania dysz. Bardziej zaawansowane modele hydromasażu wyposażono w opcje dodatkowe, wzmacniające działanie relaksacyjne czy pielęgnacyjne. Takie rozbudowane systemy pozwalają na korzystanie z aromaterapii poprzez dodanie do kąpieli olejków zapachowych oraz ozonowanie wody w celu natlenienia skóry. Dodatkowo, posiadają one podwodne oświetlenie, opcję włączenia muzyki czy kaskady wodnej kojącej nerwy i relaksującej.

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.