Parawany nawannowe, czyli prysznic i wanna w jednym

Urządzasz właśnie łazienkę i próbujesz rozstrzygnąć trudny dylemat - wanna czy prysznic? Współczesne rozwiązania pozwalają zachować oba warianty, które integruje się w jeden system. Zdarza się przecież, że nie zawsze mamy czas czy ochotę na to, aby brać długą kąpiel, a brakuje nam miejsca, by wyposażyć swoją łazienkę w dodatkową kabinę prysznicową. Wówczas możemy zamontować kotarę lub parawan nawannowy. W ten sposób będziemy mogli nie tylko się kąpać, ale też brać prysznic w swojej własnej wannie!

Jeśli w naszej łazience jest miejsce na wannę, warto zastanowić się nad zamontowaniem w niej prysznica. Takie rozwiązanie pozwoli ci na zaoszczędzenie cennego miejsca. W ten sposób będziemy mogli wziąć szybki prysznic przed wyjściem rano do pracy oraz zażyć długiej i relaksacyjnej kąpiel po ciężkim dniu. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie dla tych, którzy posiadają małe i ciasne łazienki, ponieważ w ten sposób zyskują dwa sprzęty w jednym.

Zamiast montować specjalny parawan możemy zainstalować zwykłą kotarę. Rozwiązanie to jest o wiele prostsze, jednak niekoniecznie wygodniejsze. Przy zasłonie potrzebujemy zamontować drążek, na którym będzie przesuwać się materiał, jednak nie zapewnia on potrzebnej szczelności. Najczęściej woda i tak wylewa się za wannę, a mokra kotara nie jest przyjemna w dotyku. Prysznic w tak uszczelnionej wannie może skończyć się poślizgnięciem na mokrych płytkach. Biorąc pod uwagę fakt, że i kotara wymaga montowania stelaża, zdecydowanie lepiej wydać trochę więcej na parawan, który zapewnia znacznie wyższy komfort użytkowania. Należy podkreślić, że parawany takie odznaczają się o wiele większą funkcjonalnością i estetyką niż kotary, które nie prezentują się zbyt ładnie.

Wybieramy parawan
Parawany nawannowe produkowane są z bezpiecznego szkła hartowanego, co sprawia, że odznaczają się one dużą wytrzymałością. Sklep pekado.pl ma w swojej ofercie wiele parawanów nawannowych, które składają się z jednego lub więcej elementów. Charakteryzują się one tym, że są łatwe w montażu i umożliwiają szybką zamianę wanny w kabinę prysznicową. Do dyspozycji mamy więc parawany jedno- i wieloczęściowe, wykonane ze szkła bądź tworzywa sztucznego o różnych kolorach 
i profilu. Tutaj z łatwością znajdziesz wersję idealnie wpisującą się w styl Twojej łazienki. Ze względu na otwieranie możemy wyróżnić parawany wahadłowe, czyli jednoelementowe, otwierane jak drzwi; parawany przesuwane, które składają się z dwóch lub trzech skrzydeł, przesuwane tak, że nakładają się na siebie oraz parawany harmonijkowe, które rozsuwa się na czas kąpieli. Warto podkreślić, że do małych i ciasnych łazienek lepiej wybierać modele przezroczyste, które optycznie powiększają przestrzeń.

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.