Brodzik prysznicowy podpłytkowy - jaki jest koszt?

​Brodzik podpłytkowy to modne i praktyczne rozwiązanie do zupełnie małych, ale i wyjątkowo przestronnych łazienek. Kabiny prysznicowe można wówczas precyzyjnie dopasować do wymiarów i kształtu wnętrza. Brodzik podpłytkowy jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnych brodzików prysznicowych. Zamiast instalować brodzik, kładzie się podłogę ceramiczną. Brodzik jest w ten sposób zintegrowany z resztą podłogi w łazience.

Wygodny w instalacji
Brodzik podłogowy wykończony płytkami może być wykonany w tradycyjny sposób. Najpierw należy odpowiednio przygotować podłogę w miejscu, w którym planujemy umieszczenie prysznica. Przestrzeń powinna być wypełniona betonem. Należy też wykonać odpowiednie nachylenie w podłodze. Następnie powierzchnię trzeba odpowiednio zagruntować i uszczelnić za pomocą płynnej folii lub masy izolacyjnej.Dzięki nowoczesnym odpływom w brodzikach podłogowych bardzo łatwo usuniemy wszelkie zanieczyszczenia. To ogromne ułatwienie związane z czyszczeniem brodzika podpłytkowego. 

Inne zalety brodzika podpłytkowego
Brodzik podpłytkowy jest przede wszystkim bardzo komfortowy. Korzystanie w wysokich brodzików wiąże się z ryzykiem poślizgnięcia i kontuzji przy wchodzeniu do brodzika i wychodzeniu z niego. To ogromne ułatwienie dla osób starszych i mniej mobilnych. Kabina prysznicowa tworząca jeden ciąg z łazienką pozwala również na spore oszczędności miejsca. Dlatego brodziki podpłytkowe są często wybierane do małych łazienek. Ich niewątpliwym atutem jest minimalistyczny wygląd prysznica. Minimalizm na stałe zagościł w naszych wnętrzach. Przekonuje się do niego coraz więcej osób. Dlaczego więc nie wykorzystać minimalistycznych rozwiązań przy aranżacji łazienki?

Ile kosztuje montaż brodzika podpłytowego?
Można by pomyśleć, że skoro nie musimy kupować tradycyjnego brodzika koszt instalacji brodzika podpłytkowego będzie znacznie mniejszy. Niestety nie zawsze tak to wygląda. Dochodzi nam, bowiem koszt montażu, który nie jest mały. Zazwyczaj konieczne jest wynajęcie fachowca, który podczas instalacji weźmie pod uwagę wszelkie dodatkowe czynniki np. grubość podłogi. Pomoże nam również zadecydować o najlepszym sposobie montażu odpływu. Czasami rezygnacja z tradycyjnego brodzika jest niemożliwa ze względu na uwarunkowania pomieszczenia. Specjalista oceni, czy takie rozwiązanie sprawdzi się w naszej łazience. Jeżeli posiadamy wiedzę i umiejętności pozwalające na samodzielny montaż, instalacja brodzika podpłytkowego może nam się rzeczywiście opłacać i warto ją rozważyć. 

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.