Romantyczne dekoracje w sypialni - poradnik

Podczas, gdy miłość jest czymś, czego wciąż nie potrafimy zrozumieć i pozostaje ona dla nas całkowicie abstrakcyjna, sama koncepcja romansu jest nieco bardziej przystępna. Uwielbiamy tworzyć romantyczny nastrój, a gdzie lepiej to zrobić, niż w sypialni? Mamy na myśli oczywiście wystrój wnętrza. Co nam pomaga w budowaniu cudownej atmosfery w tym pomieszczeniu? Z pewnością odpowiednie dodatki. Podpowiadamy, w jakie elementy wzbogacić wnętrze sypialni, aby unosił się w niej romantyczny duch. 

Świece
Światło to prawdziwy mistrz budowania nastroju. Oczywiście, możemy wspomagać się odpowiednim sztucznym oświetleniem, jednak warto użyć świec, aby stworzyć ciepłą i romantyczną atmosferę w pokoju. Pogrupujmy je np. kształtami, kolorami czy rozmiarami i wykorzystajmy, jako oświetlenie akcentujące. Wyłączmy lampy sufitowe oraz lampki nocne i cieszmy się jedynie subtelnym i ciepłym światłem wytwarzanym przez świece. 

Łóżko z baldachimem
Łóżka z baldachimem znane są z prawdziwe romantycznego uroku. Kiedyś zarezerwowane były dla królów i arystokracji. Dzisiaj baldachim może ozdabiać wnętrze każdej sypialni. Z łatwością dostosujemy określony rodzaj baldachimu do stylistyki sypialni. Co ciekawe, możemy dodać baldachim do istniejącego już łóżka, instalując go na suficie. Długie, przewiewne zasłony, wykonane z delikatnego, lejącego się materiału sprawią, że atmosfera zmieni się w jednej chwili.

Akty w różnej postaci
Sypialnia nie jest jedynie miejscem przeznaczonym do snu i wypoczynku. Często bywa świadkiem zmysłowych scen. Warto, zatem podkreślić jej charakter dodając jakiś akt. Może to być obraz, który zwiśnie na ścianie przy wezgłowiu łóżka, rzeźba przedstawiająca miłosną scenę lub plakat o delikatnie erotycznym charakterze. Odważniejsze pary mogą zdecydować się na dekorację ścian w postaci swoich nagich zdjęć. W tym wnętrzu bardziej, niż w jakimkolwiek innym, nic, co ludzkie, nie jest nam obce. 

Poduszki ozdobne 
Poduszek w sypialni nigdy za wiele. Sprawiają, że wnętrze staje się nie tylko bardziej przytulne, ale również prawdziwie romantyczne. Trudno wyobrazić sobie sypialnie bez zestawu dekoracyjnych poduszek. Mamy do dyspozycji szeroką paletę kolorów , wzorów, faktur i kształtów. Wybierzmy poduszki materiałów, które pieszczą nasze zmysły takich, jak atłas czy satyna. Poszewki z koronkowymi czy szydełkowymi wstawkami będą się prezentowały wyjątkowo romantycznie. Dobierzmy kolory, które idealnie wpiszą się w aranżację wnętrza. Zwracajmy uwagę, aby poduszki pasowały do siebie pod względem stylistycznym, a jednocześnie tworzyły twórczą całość. 

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.