Zimowe dekoracje do sypialni

Czas zimy to okres, który jednym kojarzy się bardzo negatywnie, a innym pozytywnie. Sceptycy będą narzekać na to, że jest zimno, że mokro na zewnątrz, że nie można nigdzie wyjść, ani nic zrobić – i że zimą to najchętniej polecieli by niczym ptaki do ciepłych krajów. Na szczęście jest także drugi typ ludzi, zwanych optymistami, którzy zimę kojarzą z pięknym, białym śniegiem, świętami Bożego Narodzenia, z prezentami, lampkami na choince oraz z bitwą na śnieżki. Jeśli jesteś fanem zimy to zapewne chciałbyś przemycić trochę tej mroźnej, aczkolwiek pięknej pory roku także do swojego mieszkania, a nawet do sypialni. Jeśli tak to zapraszam do lektury poniższego artykułu, a dowiesz się jak można sprawnie i modnie przemycić trochę zimowych dekoracji do swojej sypialni!

Zacznijmy od śniegu – czyli pora na więcej bieli w naszej sypialni
Jeśli myślimy o zimie to automatycznie nasuwają się nam na myśl dwa kolory: biały oraz niebieski. Z racji, że sypialnia to miejsce w naszym domu, w którym powinno być najwięcej światła (ponieważ wpływa ono bardzo pozytywnie na nasze samopoczucie) to warto zimą udekorować go w trochę więcej bieli. Poza zakupem jasnej pościeli możemy także wyciąć z papieru białe śnieżki i przykleić je na okno. Może nie jest to super profesjonalne – ale na pewno tanie i efektowne. Gdy chcemy jednak wydać na ozdoby trochę więcej pieniędzy możemy kupić w sklepie gotowe naklejki ze śnieżynkami, które na pewno będą się dobrze prezentować na naszym oknie. Ponadto jeśli posiadamy kwiaty doniczkowe w swojej sypialni możemy położyć na nich odrobinę własnoręcznie wykonanych z papieru albo kupionych w sklepie białych śnieżynek. Motyw śnieżynki jest bardzo delikatny, więc nie musimy się martwić, że będzie to wyglądało nie gustownie. Biały oraz niebieski są to kolory, które nie pasują niemal do wszystkiego!

A jakby tak postawić na lampkowe oświetlenie?
Obecnie lampki choinkowe cieszą się coraz większą popularnością i to nie tylko na choince! Jeśli chcemy wprowadzić trochę zimy do naszej sypialni to możemy zamontować w niej lampki choinkowe – na przykład nad lustrem w naszym pokoju. Tutaj mamy pełną dowolność – jeśli nasza sypialnia jest jasna, stonowana oraz klasyczna to wtedy doskonale sprawdzą się w niej białe lampki w tym samym kolorze. Jeśli jednak nasz pokój sypialny jest pełen różnych barw oraz odcieni to możemy pozwolić sobie na powieszenie na przykład w rogu pokoju czy też nad oknem tych bardziej kolorowych i wesołych lampek, zdjętych niemalże z choinki. Sprawmy, aby nasza sypialnia stała się świecąca i radosna!

Nie zapominajmy o dzwoneczkach, mikołajowych skarpetach i bałwanach!
Znanym motywem zimowym są oczywiście bałwanki, które (te zrobione z papieru lub kupione w sklepie) możemy postawić np. na szafce nocnej, parapecie lub na szafie. Sprawią one, że nasza sypialnia stanie się bardziej przyjemna i zimowa. Jeżeli chodzi o motyw dzwoneczków, możemy je powiesić np. na żyrandolu lub tuż przy drzwiach. Co do mikołajowej skarpety to dobrze jest umieścić ją w jakimś centralnym miejscu, a gdy już nadejdą mikołajki - ukryć w niej wyjątkowe prezenty. 

Na koniec nutka romantyzmu….
Tak, myślę tutaj o słynnej jemiole. Nie zapominajmy, że sypialnia to królestwo miłości dlatego umieszczenie jemioły tuż przed wejściem do pokoju będzie trafionym pomysłem. W naszej sypialni będzie zimowo, świątecznie i romantycznie jednocześnie. W końcu zimie jest długi okres świąteczny, a Święta Bożego Narodzenia – to okres miłości!

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.