Sposób na małą sypialnię

Czasem bywa tak, że pomieszczenie, które ma być sypialnią jest tak niewielkie, że wydaje się niemożliwym stworzenie w nim sypialni marzeń

Sen stanowi ważną część ludzkiej egzystencji, dlatego dobrze i funkcjonalnie urządzona sypialnia ma istotne znaczenie w codziennym życiu. Dobra organizacja oraz wizualne sztuczki mogą sprawić, że każda sypialnia będzie optycznie większa.

Przede wszystkim w małej sypialni nie może być dużych ani masywnych sprzętów. Wszelkie komody, szafy, ograniczają przestrzeń. W związku z tym najlepiej wybrać meble o mniejszych gabarytach, tak aby stworzyły iluzję większego pomieszczenia. Ciemne, masywne meble warto zamienić na meble z jasnego drewna, a komodę na inną, z ażurowymi bokami. Naturalne drewno jest idealnym rozwiązaniem do małych pomieszczeń.

Równie ważna jest gra kolorami, ponieważ ciemne odcienie zmniejszą optycznie pomieszczenie, natomiast jasne barwy rozświetlą sypialnię. Dodatkowo poprzeczne pasy poszerzają ścianę, a podłużne wyciągają na wysokość. Warto wziąć ten aspekt pod uwagę przy zakupie tapety. W przypadku tapet kolory również muszą być jasne, stonowane.

Podobnie istotne są wszelkie dodatki. Zwiewna lekka firanka, mała, filigranowa lampka nocna, czy też świecznik. Zamiast obrazu ścianę można przyozdobić niewielkiej wielkości naklejką ścienną. Wszystkie te elementy powinny być w podobnej stonowanej kolorystyce. Taki układ nie tylko nada wyjątkowy i przytulny wygląd sypialni, ale też sprawi, że optycznie się ona powiększy.

Komentarze:

 

Ta na zdjęciu wcale nie taka mała ;) najważniejsze, że zmieści sie szafa, wielkie łózko, stoliczek i TV na ścianie – i dla mnie wysatarczy

Dodaj komentarz:

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.

Polecamy:

Lampy ogrodowe