Prasuj z parą!

Żelazko parowePrasowanie to jedna z najczęściej wykonywanych czynności domowych. Jest ono konieczne w przypadku większości ubrań, jedynie niektóre tkaniny nie wymagają prasowania. Oczywiście każdemu chyba zależny na tym, aby było to prasowanie wygodne i skuteczne. Do tego jednak potrzebny będzie odpowiedni sprzęt, jak żelazko parowe. Para pozwala bowiem na skuteczne zmiękczenie struktury materiału, aby łatwiej można go było wprasować.

Żelazko parowe

Praktycznie każde nowoczesne żelazko ma opcje prasowania parowego. Oprócz temperatury i nacisku stopy żelazka, to właśnie para pozwala odpowiednio zmiękczyć materiał, dzięki czemu możliwe jest zaprasowanie nawet większych zagnieceń. Ważne jest oczywiście rozwiązanie, jakie zostało zastosowane w danym żelazku. Generator pary powinien zapewniać odpowiednią ilość pary. Niektóre żelazka maja bardzo pojemne zbiorniczki na wodę, dzięki czemu można prasować parowo nieprzerwanie przez wiele minut. Ważna jest również odpowiednia regulacja strumienia pary, tak, aby można było jego wielkość dopasować optymalnie do potrzeb. Oczywiście moc żelazka musi również zapewniać możliwość wygenerowania odpowiedniej ilości pary w stosunkowo krótkim czasie. Niejeden model żelazko z generatorem pary jest w stanie wygenerować dość duży strumień pary, dzięki czemu możliwe jest nawet prasowanie w pionie tkanin wiszących, takich, jak firany, bez konieczności stosowania dużego nacisku. Dużym ułatwieniem w tym sposobie prasowania jest również możliwość stosowania żelazka bezprzewodowo. Oczywiście wtedy musi być ono wyposażone w odpowiednią podstawkę. Prasowane ułatwia również odpowiedni materiał oraz kształt stoy, dzięki czemu możliwe jest dojście do trudniej dostępnych miejsc, na przykład przy prasowaniu koszul, zaś stopa nie przywiera do prasowanego materiału. Oferty nowoczesnych żelazek z generatorem pary można znaleźć na takich stronach, jak sprzedawcy Mango i podobnych. Warto też korzystać z różnego rodzaju promocji, dzięki którym czasem można zaawansowany sprzęt kupić po znacznie niższej cenie.

Komentarze:

 

Komentarz

Dodaj komentarz:

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.