Jak dobrać armaturę do umywalki?

Każdy z nas staje przynajmniej raz w życiu przed chwilą, w której trzeba w końcu postawić na wymianę umywalki. Trudności pojawiają się jakie materiały uzupełniające wybrać, jakie akcesoria będą pasować, a które nie. Po prostu trzeba określić jaką wybierzemy armaturę pod umywalkę.

Bateria jest tylko z pozoru prostym elementem. Jej rodzajów jest bardzo dużo i jest naprawdę z czego wybierać przy zakupie.
Główne jej rodzaje to bateria bidetowa, wanna-natrysk, wanna i prosta umywalkowa.

Ostatnia umywalkowa jest bardzo funkcjonalna w małych pomieszczeniach. Można tutaj eksperymentować z długością rączki do mycia. Bardzo łatwo można określić wielkość takiej umywalki i dostosować jej elementy pod codzienne użytkowanie.

Bidetowa to praktycznie siostra baterii umywalkowej z tą różnica, że można w niej lepiej dobrać rączkę natryskową, której strumień wody jest sprawniej regulowany.

Wanna - natrysk to popularna wanna połączona z natryskiem. Najnowsze zdobycze w dziedzinie technologii łazienkowej pozwalają na dostosowanie ciśnienia w rączce prysznicowej czy ilości wody.

Bateria natryskowa powinna być kojarzona z popularnymi prysznicami. Obecnie bez wątpienia jeden z najlepszych wyborów.

Zdecydowałeś się już na baterię? Teraz czas na wybór materiału, z którego ma być wykonana. Najlepiej oczywiście wybrać taki, który jest odporny na korozję i uszkodzenia. Nowoczesna technologia sprawia, że materiały mogą być pokryte cynkiem i tytanem a to zagwarantuje z pewnością długowieczność baterii.

Wybór jak widzisz prosty nie jest. Dużo zależy od wielkości pomieszczenia i Twoich potrzeb. Przed zakupem dobrze jest swoje oczekiwania skonsultować ze specjalistą. Zdobędziesz wtedy pewność i podejmiesz słuszną decyzję.

Komentarze:

 

Dobry artykuł! Sama wybierałam podobnie :)

Dodaj komentarz:

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.