Nowoczesny dom – dom inteligentny

Budując dom wiemy, że jest to inwestycja na całe życie dlatego coraz częściej decydujemy się na nowoczesne rozwiązania, które nie tylko ułatwią nam funkcjonowanie w nim, ale przede wszystkim też zoptymalizują koszty utrzymania naszego domu. Dziś zależy nam przede wszystkim na komforcie, bezpieczeństwie i oszczędzaniu dlatego budując i wyposażając swój dom decydujemy się na coraz to nowsze technologie. Jeszcze kilka lat temu inteligentny dom był czymś nieosiągalnym, trudnym, niebezpiecznym i przerażającym. Dziś instalacja nowoczesnych systemów nie jest wcale taka trudna i coraz częściej niej korzystamy.

W nowoczesnym budownictwie coraz częściej sięgamy po coraz to nowocześniejsze rozwiązania. Jednym z nich jest dom inteligentny czyli system, który na nasze życzenie i według naszych preferencji i potrzeb zarządzi wszystkimi instalacjami w naszym domu. Inteligentne rozwiązanie w naszym domu pozwoli na komunikowanie się wszystkich urządzeń za pomocą jednego protokołu. Poszczególne produkty znajdziemy na przykład na: ecoreadyhouse.pl. Inteligentne instalacje wymieniają pomiędzy sobą informacje, a co najważniejsze zapewniają nam komfort bezpieczeństwo i oczywiście oszczędzanie.  Zarządzanie inteligentnym domem odbywa się za pomocą jednego wielofunkcyjnego panelu, zarządzanie odbywa się zdalnie za pomocą np. smartfonu, komputera, tabletu, a nawet za pomocą czujników czyli np. na klaśnięcie lub inny wykonany przez nas gest bądź ruch ręki.    

Dom inteligentny to przede wszystkim wygoda i funkcjonalność. Jednym z podstawowych zadań takiego systemu jest informowanie nas o niebezpieczeństwie czyli włamaniu się do domu lub mieszkania. Rozbudowane systemy alarmowe mogą być także wyposażone w czujniki gazu, a co za tym idzie ostrzegać nas przed  ulatniającą się substancją.

Inteligentny dom może być także myślącym sprzętem AGD. Możemy zaprogramować swoją pralkę w taki sposób aby zapamiętywała najczęściej używane programy.  Dzięki połączeniu ich z siecią możemy włączyć pralkę lub piekarnik będąc kilka kilometrów od domu.  Korzystając z takich rozwiązań możemy cieszyć się wygoda i bezpieczeństwem naszego domu.

Komentarze:

 

Komentarz

Dodaj komentarz:

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 727 977 788

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Wsparcie portalu

elektryk

Partner portalu

lampy ogrodowe

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.