Jak za pomocą mebli zwiększyć funkcjonalność łazienki?

Przeciętna łazienka jest pełna kosmetyków, środków czyszczących, akcesoriów do sprzątania oraz rozmaitych drobiazgów. Stworzenie odpowiedniej przestrzeni do przechowywania jest, zatem nie tylko rozsądne, ale wręcz konieczne. Łazienka może być niezwykle atrakcyjna, ale jednocześnie praktyczna. Dostępnych jest wiele różnych opcji, więc niezależnie od kształtu, rozmiaru i stylu łazienki, z pewnością znajdziemy idealne meble łazienkowe.

Oszczędność miejsca
Meble łazienkowe nie muszą zajmować dużo miejsca. Mogą być kompaktowe i praktyczne, a także stylowe. Jeśli mamy do czynienia z ograniczoną przestrzenią, ale wciąż chcemy, aby w schowkach znajdowały się wszystkie niezbędne przybory łazienkowe, dostępnych jest wiele sprytnych rozwiązań, w tym przechowywanie pod umywalką. W półce lub szufladzie pod umywalką możemy przechowywać ręczniki, mydła i inne przedmioty codziennego użytku, mając je zawsze pod ręką.

Możemy także wybrać szafkę z lustrem. Lustra są absolutnie niezbędne w każdej łazience. Możemy zaoszczędzić miejsce, wybierając model do montażu na ścianie. Szafki z lustrem mają zazwyczaj kształt prostokątny, ale można też kupić szafki o innych kształtach. Pod względem stylu większość z nich będzie pasować do nowoczesnego zestawu łazienkowego z ostrymi, zdefiniowanymi liniami, ale niektóre są bardziej tradycyjne.

Nawet, jeśli zdecydujemy się na większe modele, można je zamontować na ścianie w dowolnym, dostępnym miejscu. Szafki łazienkowe mogą być krótkie i szerokie lub wysokie i wąskie, co ułatwia znalezienie modelu idealnie pasującego do naszej łazienki.

Funkcjonalny zestaw
To doskonała opcja dla przestronnych wnętrz. Producenci mebli łazienkowych oferują dziś całe zestawy mebli. Znajduje się w nich zazwyczaj szafka pod umywalkę, szafka z lustrem oraz słupki łazienkowe z zamykanymi lub otwartymi półkami. Jeśli mamy dużą rodzinę i wszyscy domownicy posiadają swoje własne kosmetyki oraz przybory toaletowe, zaopatrzmy się duży, przestronny zestaw. Możemy go również stworzyć samodzielnie z pojedynczych mebli, wybierając te, które odpowiadają naszym potrzebom.

Materiały
Powszechnym problemem związanym z meblami łazienkowymi jest to, że materiały nie wytrzymują intensywnego ciepła i wilgoci w łazience. Jednak większość mebli łazienkowych jest obecnie wykonana z wodoodpornych materiałów. Dzięki temu mogą nam służyć naprawdę długo, nie tracą nic na swoim wyglądzie. Wiele mebli ma uszczelnione krawędzie, które zapobiegają wnikaniu wilgoci i powstawaniu pleśni. Bardzo dobrym pomysłem jest wybranie mebli łazienkowych na regulowanych nóżkach. Takie wolnostojące szafki nie mają bezpośredniego kontaktu z mokrymi podłogami.

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.