Jak zwiększyć ilość miejsca w łazience? Wybór odpowiednich mebli.

Remont łazienki powinien wiązać się z dokładnym planowaniem. Wszystko, od układu, przez styl pomieszczenia, po wielkość urządzeń sanitarnych i wyposażenia łazienki, musi być wzięte pod uwagę. Kolejnym aspektem planowania łazienki jest stworzenie odpowiedniej przestrzeni do przechowywania. Może to być szczególnie problematyczne w małych łazienkach. Bez względu na to, jaki styl łazienki wybierzemy, będziemy potrzebowali schować gdzieś ręczniki, produkty do kąpieli i pielęgnacji czy akcesoria do czyszczenia. Oto kilka sprytnych pomysłów i rozwiązań dotyczących przechowywania w łazience.

Wykorzystaj przestrzeń ściany
Niezależnie od wielkości łazienki, zawsze możemy użyć swoich ścian do przechowywania! Powierzchnia ściany jest idealna do zastosowania różnorodnych rozwiązań pozwalających na przechowywanie, od rozmaitych szafek łazienkowych, po sprytne półki. Półki są doskonałym miejscem do przechowywania ręczników, ponieważ będą one uporządkowane i łatwo dostępne. Odpowiednie regały mogą stanowić świetny element dekoracyjny pomieszczenia i pomogą w stworzeniu stylowego zestawu podstawowych mebli łazienkowych. Szafki idealnie nadają się do przechowywania produktów chemicznych, kosmetyków, lekarstw i innych drobiazgów, które chcemy ukryć.

Wnętrza, rogi i wnęki
Wykorzystajmy w pełni niewygodne lub problematyczne przestrzenie. Mogą okazać się świetne do przechowywania. Wnęki są szczególnie przydatnymi miejscami na półki. Możemy wykorzystać np. półki pływające, które nie potrzebują dużo przestrzeni. Podobnie, w narożnikach i wnękach można umieścić szafki narożne. Takie przestrzenie raczej nie będą wykorzystywane do niczego innego, a zatem tworzą doskonałą opcję do przechowywania, jeśli mamy mało miejsca. Narożny regał od podłogi do sufitu to mnóstwo miejsca do przechowywania zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnych łazienkach. Jednostki wolnostojące również mogą się sprawdzić. Szafki są dostępne w różnych rozmiarach, od wysokich i wąskich, do niskich i szerokich.

Szafki pod umywalki
Szafki podumywalkowe doskonale nadają się do przechowywania kosmetyków, produktów do kąpieli i innych artykułów. Ponieważ są idealnym partnerem dla wbudowanych umywalek, to wygodne rozwiązania dla małych łazienek. Możemy w nich umieścić kosze wiklinowe lub plastikowe, aby zadbać o większy porządek. Jest to szczególnie przydatne, jeśli wybraliśmy dużą umywalkę lub umywalkę z dwiema komorami, ze sporą ilością miejsca pod samą misą.

Przechowywanie w łazience wcale nie musi być skomplikowaną kwestią. Bawiąc się układem i wykazując się kreatywnością, można znaleźć proste rozwiązania do przechowywania, które są zarówno praktyczne, jak i stylowe.

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.