Jaki telewizor wybrać do małego pokoju?

telewizor do małego pokoju - jak wybrać?

​Telewizor jest jednym z podstawowych sprzętów wyposażenia domowego, który niejednokrotnie jest centralnym punktem w domu. Obecnie panuje moda na ogromne odbiorniki, z jak największą liczbą cali. Co zrobić, kiedy w naszej przestrzeni nie możemy pozwolić sobie na tak duży sprzęt? Jaki telewizor wybrać do małego pomieszczenia i czym jest telewizja przez Wi-Fi?

Jaką wielkość powinien mieć telewizor do małego pokoju?

To, jaką wielkość powinien mieć nasz telewizor, zależy od metrażu i umeblowania pomieszczenia, w którym będzie umieszczony. Musimy tutaj wziąć pod uwagę przede wszystkim odległość telewizora od fotela czy kanapy, z której będziemy oglądać telewizję. Przy tym należy pamiętać, że nie powinna być ona mniejsza niż dwukrotność szerokości ekranu. Do małych pokoi zwykle dedykowane są telewizory mające od 24 do 40 cali.

Jaką rozdzielczość powinien mieć telewizor do małego pokoju?

Rozdzielczość ekranu to jeden z najistotniejszych czynników wpływających na poziom komfortu oglądania programów. Rozdzielczość przekłada się na szczegółowość tego, co widzimy. Im jest większa, tym dokładniejszy jest sam obraz. Małe telewizory dostępne są zwykle w dwóch wariantach:

  • HD Ready – sprawdza się w przypadku telewizji kablowej. Pozwala uzyskać dobrą jakość obrazu, szczególnie, jeśli widz nie ma zbyt wygórowanych oczekiwań,
  • Full HD – charakteryzuje się lepszą jakością i precyzyjniejszym odtwarzaniem detali. Sprawdza się nie tylko w telewizji kablowej, lecz także przy odtwarzaniu programów przez Internet.

Wybór rozdzielczości zależy wyłącznie od indywidualnych potrzeb kupującego oraz jego możliwości finansowych, ponieważ telewizory z rozdzielczością Full HD zwykle są nieco droższe od tych z jakością HD Ready.

Telewizja przez Wi-Fi – nowy wymiar oglądania

Jeśli już zdecydowaliśmy się na wybór danego modelu, warto zastanowić się nad dostępnymi pakietami telewizji. Najlepszym wyborem będzie telewizja bezprzewodowa.  Dzięki temu telewizor i bezprzewodowy dekoder możemy postawić lub zawiesić gdzie chcemy, bez plątaniny kabli.

W ofercie INEA znajdziemy telewizję światłowodową HIWAY. To telewizja przez Wi-Fi, która pozwala na pełną swobodę wyboru paczek tematycznych z interesującymi nas kanałami telewizyjnymi, na przykład dla dzieci lub sportowymi, na wybrany przez nas okres. Wybieramy prędkość Internetu światłowodowego i paczkę kanałów START, a kolejne paczki możemy dodawać i odejmować kiedy chcemy. HIWAY to nie jest zwykła telewizja. Umożliwia ona także dostęp do wypożyczalni filmów online oraz aplikacji, takich jak YouTube. Jedyne, czego potrzebujesz, to bezprzewodowy dekoder INEA.

To poręczne urządzenie zajmuje niewiele miejsca (mierzy zaledwie 12 cm), idealnie sprawdza się w małych pomieszczeniach. Dzięki rezygnacji ze standardowego dekodera możemy zapomnieć o ustawianiu dodatkowych szafek czy półek pod telewizorem. Ponadto, dekoder INEA wyposażony jest również w nagrywarkę, dzięki czemu nie będziemy musieli martwić się pominięciem odcinka ulubionego serialu. Co więcej – możemy cofnąć się do programu nawet sprzed 7 dni lub do początku trwającego właśnie filmu.

Wybór telewizora i telewizji bezprzewodowej do małego pokoju

Zakup małego telewizora do niewielkiego pomieszczenia może okazać się zadaniem dużo trudniejszym niż do większego pokoju. Telewizor nie powinien zajmować wiele miejsca, a ponadto musi dobrze się prezentować i wyświetlać obraz w jak najlepszej jakości. Kolejnym ważnym wyborem, przed którym stoi klient, jest wybór odpowiedniego pakietu telewizji. Z telewizją przez Wi-Fi HIWAY zyskujesz nie tylko paczki ulubionych kanałów, lecz także dostęp do wielu rozmaitych funkcji, które wprowadzą Cię w nowy wymiar oglądania!

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.