Domy modułowe – jak powstają i czy nadają się do użytku całorocznego?

​Domy modułowe powstają z gotowych elementów, które są produkowane w fabrykach. Tego typu budownictwo cieszy się coraz większym zainteresowaniem w Polsce ze względu na wiele zalet, które posiada. Obiekt można wybudować w zaledwie kilka tygodni od podjęcia decyzji o inwestycję w dom modułowy. Pojawia się jednak pytanie, czy jest to rozwiązanie całoroczne? Czy w domach modułowych można mieszkać niezależnie od pory roku i pogody panującej na zewnątrz? Odpowiadamy.

 

Jak powstają domy modułowe? 

Domy modułowe są w całości produkowane w fabryce. Na działkę, na której ma stanąć budynek, przywożone są jedynie gotowe części, które składają fachowcy. Budowę domu modułowego można porównać do składania klocków. Cały proces trwa zaledwie kilka dni i można go przeprowadzić niezależnie od panujących warunków atmosferycznych. Budowa domu tradycyjnego zajmuje o wiele więcej czasu, a niektórych prac nie można wykonywać, gdy na dworze jest zimno lub pada deszcz czy śnieg. Z tego względu inwestycja w budownictwo modułowe jest rozwiązaniem dla osób, które szybko chcą stać się właścicielami nieruchomości. Produkcja domów modułowych jest dobrze przemyślana, a ryzyko powstania błędów konstrukcyjnych jest w tym przypadku bardzo niskie. Wszystkie elementy konstrukcji są stworzone z materiałów najwyższej jakości. Dom modułowy może posłużyć jego właścicielowi przez bardzo długi czas. 

 

Czy domy modułowe można zamieszkiwać przez cały rok?

Wiele osób zastanawia się, czy domy modułowe nadają się do zamieszkiwania przez cały rok. Otóż tego typu budynki są odpowiednie zarówno do użytku sezonowego, jak i do całorocznego użytkowania. Domy z prefabrykatów są budowane z zachowaniem standardów cieplnych, cechują się dobrą izolacją termiczną oraz akumulują ciepło. W domach z prefabrykatów nie powinno dochodzić do dużych wahań temperatur. Dla właściciela takiego obiektu oznacza to oszczędność kosztów za ogrzewanie zimą. Latem temperatura w domu modułowym jest odpowiednia do tego, aby komfortowo w nim przebywać. 

Dobrze zbudowany dom z prefabrykatów jest energooszczędny i funkcjonalny. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać z niego o każdej porze roku. Możesz wybrać niewielki dom o powierzchni do 35m2, który nie wymaga pozwolenia na budowę. Jeśli zależy Ci na większym metrażu to domy 70m2 https://loftowedomy.pl/category/projekt-domu-70m2/ i większe spokojnie pomieszczą kilku domowników. 

 

Czy warto zainwestować w dom modułowy? 

Budowa domu modułowego wiąże się z mniejszymi kosztami niż postawienie tradycyjnego, murowanego domu. Jest to opłacalne rozwiązanie, jeśli szybko i w dobrej cenie chcesz stać się właścicielem nowoczesnego budynku. Komfort mieszkania w domu modułowym nie odbiega niczym od tradycyjnych domów. Wnętrze obiektu można podzielić na przestronne pokoje, kuchnię i łazienkę. Koszt domu modułowego jest uzależniony od wielu czynników m.in. od wielkości, kształtu budynku i użytych podczas produkcji materiałów. W wielu przypadkach będzie to jednak tańsze rozwiązanie niż budowa tradycyjnej nieruchomości. 

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.