Pomysłowy i uporządkowany pokój dziecięcy – urocze i praktyczne dodatki

Urządzanie pokoju dla dziecka dostarcza mnóstwa radości chyba wszystkim rodzicom. Zapoznając się z szerokim asortymentem mebli i dodatków przeznaczonych do pokoju najmłodszych, można jednak poczuć się nieco zagubionym.

W związku z tym, że producenci wprost prześcigają się w tworzeniu kolejnych kolorowych i bajkowych elementów wystroju, bardzo często wybór tych, które poza funkcją dekoracyjną odnajdą też swoje praktyczne zastosowanie bywa trudny.

Dlatego, aby nie pogubić się w natłoku możliwości, podpowiadamy, po które dodatki sięgnąć do aranżacja pokoju naszej pociechy, by była nie tylko pomysłowa, ale też sprawiała wrażenie uporządkowanej.

Pokój idealny dla dziecka – sprawdź, o czym musisz pamiętać!

Najczęściej to, co z pozoru wydawać by się mogło proste, sprawia nam najwięcej trudności. Nie inaczej jest w przypadku urządzania pokoju dla najmłodszych. Podczas tworzenia aranżacji tego pomieszczenia musimy bowiem uwzględnić kilka istotnych kwestii.

Pierwszą i najważniejszą bez wątpienia jest funkcjonalność. Należy dopasować wystrój wnętrza do ilość wolnej powierzchni, którą dysponujemy oraz wieku dziecka. Nie możemy przy tym zapomnieć o jego upodobaniach, zarówno tych odnoszących się do kolorystyki, jak i zainteresowań malucha.

Na koniec musimy zadbać też o domowy budżet, stawiając na uniwersalne rozwiązania, które pomogą nam uniknąć konieczności częstego przeprowadzania remontu. Jak łatwo się domyślić, pogodzenie wszystkich tych aspektów nie jest proste, jednak przy odrobinie pomysłowości okazuje się wykonalne.

Wystarczy, że podczas wyboru mebli i podstawowej kolorystyki postawimy na uniwersalność, natomiast całą pozostałą bajkową resztę wyczarujemy przy pomocy przeróżnych dodatków. Dzięki temu pokój będzie kolorowy i pomysłowy, a przy tym uporządkowany oraz funkcjonalny.

Bajkowo i kolorowo – magiczna moc dodatków

O tym, że za pomocą dodatków można odmienić wnętrze, teoretycznie wie każdy z nas. Praktyka jednak pokazuje, że na co dzień bardzo często o tym zapominamy, skupiając się na większych i, jak nam się wydaje, ważniejszych elementach wystroju.

Tymczasem, jeśli umiejętnie wybierzemy dodatki, możemy bez zbędnych kosztów stworzyć dowolną aranżację. Zasada ta dotyczy również pokoju dziecka. Po jakie dodatki sięgnąć, aby urządzić pokoik w ciekawy sposób?

Zacznijmy od dodatków praktycznych. W pokoju ucznia z całą pewnością powinien znaleźć się organizer na biurko, który pomieści wszystkie przybory do pisania i inne drobne artykuły papiernicze. Poza nim w dziecięcym pokoju powinny znaleźć swoje stałe miejsce kolorowe pudełka różnej wielkości, w których małe dzieci będą mogły ukryć swoje skarby, większe zaś mogą wykorzystać je do przechowywania różnych szpargałów.

Zarówno pudełka, jak i organizery poza tym, że ubogacają wystrój wnętrza, dodatkowo ułatwiają zachowanie w nim porządku, sprawiając, że każdy, nawet najmniejszy przedmiot, zyskuje swoje miejsce.

Dopełnieniem niech stanie się lampka w ulubionym kolorze ustawiona na biurku oraz bajkowa lampka nocna – idealna do czytania historii przed snem. Te oraz inne produkty znajdziesz tutaj: https://pepco.pl/

Poza wymienionymi dodatkami w pokoju dziecka nie może zabraknąć również kolorowych tekstyliów. Wielobarwne zasłonki, fantazyjne firanki, miękkie dywany, koce i poduszki z wizerunkami ulubionych postaci z bajek, sprawią, że w pokoju naszej pociechy zapanuje przytulna atmosfera, sprzyjająca wspólnym zabawom.

Aby ożywić wystrój wnętrza, możemy zdecydować się na zastosowanie na ścianach specjalnych naklejek. Dzięki ich wykorzystaniu pokój naszego dziecka może przemienić się w kolorową łąkę, gwiezdną galaktykę lub krainę z tysiąca i jednej nocy. Ograniczeniem w tym względzie pozostaje tylko nasza fantazja.

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.