Ekomeble - najlepszy wybór do pokoju dziecięcego

Urządzanie pokoju dla dziecka to dla rodziców ogromne wyzwanie. Chcemy, aby nasz maluch od początku swojego życia otoczony był pięknymi rzeczami. Pragniemy stworzyć mu fantastyczne miejsce do zabawy, nauki, wypoczynku. Jednocześnie chcemy zadbać o to, aby jego otoczenie było w stu procentach bezpieczne.

ekomeble

Pomysłów na aranżację pokoju dziecięcego jest co nie miara. Przeważają ciekawe, oryginalne pomysły, dziecięca kolorystyka oraz praktyczne rozwiązania. Bardzo często okazuje się, że meble do pokoju dziecka, które nam się spodobały są poza naszym zasięgiem finansowym. Ceny mebli dla najmłodszych potrafią dziś naprawdę przyprawić o zawrót głowy. Aranżując dziecięce królestwo, szukamy mebli o interesującym designie, funkcjonalnych, stosunkowo niedrogich oraz takich, które będą służyły dziecku co najmniej kilka lat. Wymienione kryteria spełniają z pewnością ekomebelki. Ekologiczny pokój okazuje się świetnym rozwiązaniem w przypadku małego dziecka. Ekomeble są zaś wyborem na lata. Przetrwają nie jedną szaloną zabawę i wiele dziecięcych pomysłów, które by nam nawet nie przyszły do głowy.

Jakie meble możemy zakupić w wersji ekologicznej?

Przede wszystkim łóżeczka, komody, szafy oraz półki, czyli wszystko co potrzebne, aby urządzić funkcjonalny pokoik dla malucha. Mebelki dla niemowląt utrzymane są z reguły w pastelowej kolorystyce, bardzo delikatnej i stonowanej. Pojawiają się jednak również meble w kolorze białym lub lakierowane na ciemne i głębokie odcienie brązów. Trendy zmieniają się co sezon. Czasami trudno za nimi nadążyć. Może lepiej kierować się w tym przypadku własnym gustem.

Jeżeli chodzi o formę mebli do pokoju dziecięcego, najlepszym wyborem są zawsze proste i klasyczne kształty. Kupując takie meble, mamy pewność, że nie wyjdą z mody w najbliższym sezonie. Ich zaletą jest bowiem ponadczasowość oraz uniwersalność. Wielbiciele mebli rzeźbionych czy bogato zdobionych również znajdą w ofercie producentów mebli coś dla siebie... a raczej dla swojego dziecka. Fronty mebli najczęściej ozdabiane są najróżniejszymi nadrukami. Ich charakter zależy od płci dziecka. Meble dla dziewczynek ozdabiają najczęściej motywy kwiatowe i zwierzęce, meble dla chłopców przedstawiają samochody, samoloty czy rakiety. Oczywiście istnieją również wzory uniwersalne, które z powodzeniem można wykorzystać zarówno w pokoju chłopca, jak i dziewczynki albo w pokoju dla rodzeństwa. Z reguły są to postaci z bajek.

Skąd nazwa ekomeble lub meble ekologiczne?

Są one produkowane w zgodzie ze środowiskiem, z naturalnych materiałów. Czas, kiedy meble z płyty MDF pojawiały się w każdym mieszkaniu odchodzi w przeszłość. Coraz więcej osób decyduje się na zakup mebli drewnianych. Co więcej wielu producentów mebli dla dzieci podkreśla bardzo mocno ich ekologiczny charakter. Do klientów ma trafić jasny przekaz, że drewno użyte do produkcji mebli pochodzi z plantacji, a po wycięciu drzewa natychmiast sadzi się nowe. Zaletą mebli drewnianych jest z pewnością ich trwałość, jednak cena jest dużo wyższa, niż w przypadku mebli z płyty. Płacimy jednak za naprawdę wysoka jakość, a nie jedynie markę.

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.