Baterie podtynkowe w łazience

Wybór armatury łazienkowej i urządzeń sanitarnych jest coraz większy, co wcale nie ułatwia decyzji osobom urządzający łazienkę. Mogą one skorzystać z wielu możliwych wariantów – jeden z najważniejszych wyborów dotyczy instalacji prysznica lub wanny. W obydwu przypadkach konieczne będzie dobranie odpowiedniej baterii. Wersja podtynkowa to uniwersalne rozwiązanie – sprawdzi się zarówno w małych łazienkach, ja i w większych pomieszczeniach, z których chcemy uczynić domowe spa.

Zalety baterii podtynkowych
W łazience często mamy do czynienia z wieloma elementami, z których każdy pełni określoną funkcję. Dążąc do minimalizmu warto postawić na baterię podtynkową, dzięki której cała instalacja zostaje zasłonięta glazurą. Na zewnątrz widoczne są tylko elementy armatury, które możemy wybrać spośród wielu dostępnych wzorów. Producenci dbają, by odpowiadały zróżnicowanym oczekiwaniom, a jednocześnie były intuicyjne i proste w obsłudze. Opływowe bądź geometryczne kształty pozwolą dopasować armaturę do innych elementów w łazience, dzięki czemu łatwo nadać wnętrzu spójnego charakteru.
Warto wspomnieć także, że ukrycie elementów konstrukcji pozwala zaoszczędzić przestrzeń i ułatwia utrzymanie czystości.

Baterie podtynkowe dla każdej łazienki
Po baterie podtynkowe mogą sięgnąć właściciele dużych, ale także małych łazienek. Niezależnie czy potrzebujemy armatury nad umywalką, wanną czy pod prysznicem, producenci oferują wiele rozwiązań, które łatwo dostosować do indywidualnych potrzeb, w tym dostępnej przestrzeni.
Mała łazienka dobrze prezentuje się, gdy jest urządzona w minimalistycznym stylu. Zastosowanie baterii podtynkowej sprawi, że dopasowanie armatury będzie prostsze, bo znaczna część instalacji znajdzie się pod płytkami. Mniejsza ilość elementów na zewnątrz pozwoli uniknąć także wrażenia chaosu, wywołanego przez wiele elementów obecnych na ograniczonej przestrzeni.
Dysponując większą powierzchnią, która może zostać przeznaczona na łazienkę, warto tworzyć wnętrze jak najbardziej komfortowe. Producenci baterii podtynkowych wychodzą naprzeciw różnorodnym oczekiwaniom klientów, co w efekcie pozwala stworzyć wnętrze oryginalne a jednocześnie eleganckie. Minimalizm nie musi być podyktowany względami praktycznymi, ale może stać się także wyborem estetycznym.

http://muratordom.pl/lazienka/baterie/baterie-podtynkowe-do-zadan-specjalnych,49_15233.html

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.