Standardy drzwi do łazienki

W łazience jest na tyle wilgotno i zazwyczaj wręcz gorąco, że drzwi wymagają pewnych standardów, zwłaszcza w kwestii bezpieczeństwa, prawidłowej wentylacji i przepływu świeżego powietrza. Zatem przy zakupie nie możemy kierować sie tylko wyglądem, ale i wymogami.

Najważniejszya jest kratka wentylacyjna, która pozwala na wentylację, stały napływ powietrza.

Najczęściej spotyka się drzwi z okrągłymi otworami u dołu, tulejami, którymi przenika powietrze. Nie są one tak dobrym rozwiązaniem jak kratka, ale stanowczo lepiej się prezentują i dlatego klienci wolą kupować drzwi z otworami, a nie kratkami. Oprócz wyglądu, koloru, to stały ważny element przy zakupie drzwi do łazienki.

W kwestii drzwi do łazienek, stworzone zostały obwarowania prawne, które musimy spełnić. Ich rozmiar musi mieścić się w granicach, minimum 80 cm szerokości oraz 2 metry wysokości.

Dodatkowo skrzydło nie może otwierać się do środka. W takim wypadku będzie utrudniona pomoc osobie uwięzionej wewnątrz łazienki. Stąd wynika również, że w łazience nie można mieć drzwi przesuwanych.

Specyficznym i mało atrakcyjnym pomysłem jest podcięcie wentylacyjne, czyli dziura u samego dołu drzwi. Jeśli szczelina ma właściwą wielkość, spełnia warunki prawa budowlanego.

Trzeci, ale nieczęsto praktykowany pomysł to szczelina wentylacyjna. Zajmuje ona 80% długości drzwi. Na zewnątrz drzwi jest ona bardzo wąska, mało widoczna, szersza jest za to od wewnątrz drzwi. Pomimo tego, że jest cienka, zapewnia odpowiedni napływ powietrza i wentylację.

Komentarze:

 

Moim zdaniem drzwi do łązienki nie są jakieś mega kluczowe ;)

Dodaj komentarz:

Powiązane artykuły

Kontakt

ul. Heleny 10 30-838 Kraków

Telefon: 712 997 047

E-mail: redakcja@kapitalnydom.pl

 

Co znajdziesz na stronie?

KapitalnyDom.pl to strona współtworzona przez 3 projektantki wnętrz i panie domu, które dzielą się swoimi doświadczeniami domowymi.

O nas

Portal z praktycznymi poradami dla domu, z przeznaczeniem dla Pań domu, ale i dla początkujących architektów wnętrz. Portal prowadzony przez ludzi z branży, którzy doskonale znają problemy i potrzeby większości domowników.

Polecamy:

Lampy ogrodowe